Preview zápasu HC Košice vs HK Poprad

Rozpis Tipsport ligy priniesol Popradu týždennú hernú prestávku. Dnes sa Kamzíci predstavia na ľade ambicióznych Košíc. V prvom vzájomnom zápase otočili domáci Popradčania nepriaznivý stav z 0:2 na 3:2, zlatý gól strelil v predĺžení Patrik Svitana. Košice sa nachádzajú na druhom mieste v tabuľke so ziskom 42 bodov, Poprad je deviaty s 26 bodmi na konte.

 

Posledných päť zápasov Popradu (3-2):

Poprad – Liptovský Mikuláš 2:3

Detva – Poprad 2:4

Poprad – Miškovec 2:1

Nitra – Poprad 3:1

Poprad – Michalovce 2:0

 

Posledných päť zápasov Košíc (4-1):

Košice – Liptovský Mikuláš 8:0

Miškovec – Košice 3:1

Michalovce – Košice 2:3 sn

Košice – Nitra 4:1

Košice – Budapešť 5:4 pp

 

Posledných päť vzájomných zápasov (2-3):

Poprad – Košice 3:2 pp

Poprad – Košice 0:6 (Tatranský pohár 2019)

Poprad – Košice 4:2

Košice – Poprad 4:3 pp

Poprad – Košice 1:5

 

Info z kádra

V bránke nastúpi Patrik Nechvátal a jeho náhradníkom bude Roman Rychlík. Tomáš Vošvrda dnes ešte nie je pripravený na návrat po údere do hlavy zo zápasu s Liptovským Mikulášom.

Poprad má k dispozícii opäť deväť zdravých obrancov. Rotácia vyšla na Štefana Fabiana a posledná obranná dvojica je písaná v zložení Dominik Kramár a Boris Česánek.

Útoky sú premiešané, do prvého sa posúva Guillaume Leclerc, jeho miesto u centra Mareka Zagrapana prevezme Patrik Svitana. Centrom štvrtého útoku bude Samuel Mlynarovič na krídlach s juniormi Michalom Králikom a Reném Svitanom.

Trénerom okrem dlhodobo zraneného tria hráčov dnes nie sú k dispozícii Michael Vandas kvôli chorobe a Lukáš Paukovček pre zranenie chrbta.

 

Kompletnú zostavu zverejníme na oficiálnom facebooku HK Poprad o 16.30 hod.