Súťaže a tombola v septembri
13. septembra 2019
HK Poprad dnes slávnostne otvoril novú kaviareň s názvom TIMEOUT
13. septembra 2019

Preview zápasu HK Poprad vs HC ’05 iClinic Banská Bystrica

Po niekoľkomesačnom čakaní sa opäť rozbieha kolotoč hokejovej Tipsport ligy a hneď na úvod privíta Poprad obhajcu titulu z Banskej Bystrice. Hostia začnú sezónu na ľade súpera, ktorému ju 2. apríla ukončili výhrou 2:0 v šiestom zápase semifinále. Bystričania majú za sebou štyri zápasy hokejovej Ligy majstrov s kvalitnými súpermi z Färjestadu a Mníchova, s ktorými na domácom ľade neprehrali v riadnom hracom čase. Kamzíci naposledy odohrali prípravné zápasy vo Francúzsku, kde zdolali Marseille 5:0 a podľahli Nice 1:4.

 

Posledných päť zápasov Popradu (2-3):

Marseille – Poprad 0:5

Nice – Poprad 4:1

Poprad – Košice 0:6

Poprad – Nice 4:2

Poprad – Michalovce 2:3 sn

 

Posledných päť zápasov Banskej Bystrice (2-3):

Banská Bystrica – Färjestad 3:4 pp

Banská Bystrica – Mníchov 3:2 sn

Mníchov – Banská Bystrica 3:0

Färjestad – Banská Bystrica 6:1

Banská Bystrica – Osvienčim 3:2

 

Posledných päť vzájomných zápasov (2-3):

Poprad – Banská Bystrica 0:2

Banská Bystrica – Poprad 2:1

Poprad – Banská Bystrica 2:1 sn

Poprad – Banská Bystrica 3:0

Banská Bystrica – Poprad 4:3

 

Info z kádra

V bránke sa predstaví Tomáš Vošvrda a chrbát mu bude kryť Juraj Halo.

V úvodnom zápase vykorčuľuje na ľad obranná “sedmička” v zložení Joona Erving (4), Dominik Kramár (3), Aleksandar Magovac (29), Petr Ulrych (58), Lukáš Kozák (72), Ján Ťavoda (8) a šancu dostane mladík Richard Hodorovič (21).

Útok nastúpi v zložení Patrik Svitana (71), Andreas Štrauch (70), Lukáš Paukovček (90), Samuel Mlynarovič (14), Guillaume Leclerc (22), Jørgen Karterud (28), Marek Zagrapan (9), Samuel Takáč (49), Matej Paločko (88), Matúš Paločko (15), Peter Bjalončík (98), Peter Kundrik (20) a taktiež v útoku dostane šancu junior Michal Králik (11).

Z dôvodu zranenia do zápasu nezasiahnu Daniel Brejčák, ktorý má zranenie dolnej časti tela, Boris Česánek, ktorý má problémy s kolenom a mimo bude približne tri týždne. Štefan Fabian absentuje z dôvodu rotácie. Kapitánom bude Patrik Svitana, ktorému budú sekundovať asistenti v podobe Mareka Zagrapana a Samuela Mlynaroviča.

 

Organizačné pokyny

Zápasu s Banskou Bystricou bude predchádzať rozlúčkový zápas Arneho Krotáka s bohatým sprievodným programom. Zakúpiť si môžete aj špeciálne číslo časopisu Poprad Hockey venované hlavne popradskej trinástke. Kompletnú zostavu zverejníme na oficiálnom facebooku HK Poprad o 17.00 hod.

Facebook komentáre