Live stream Tatranského pohára
21. augusta 2019
Počas Tatranského pohára sa bude separovať odpad
22. augusta 2019

Spätný návrat na turné v Sheffielde

Kamzíci sa v pondelok vrátili z Anglicka, kde sa cez víkend zúčastnili dvojzápasu proti domácim Steelers zo Sheffieldu. Táto súčasť prípravy mala za cieľ overiť, ako na tom jednotlivci sú a bol to akýsi prvý pokus zistiť, ako si jednotlivé formácie sadnú v súťažnom zápase. Po dvoch prehrách sa Kamzíci vrátili domov trocha sklamaní, no s cennými skúsenosťami, ktoré budú môcť zúžitkovať v novom ročníku našej najvyššej hokejovej súťaže.

Hokejisti HK Poprad odohrali počas uplynulého víkendu dvojicu zápasov proti Oceliarom zo Sheffieldu. V oboch prípradoch sa však z víťazstva tešili domáci, ktorí Podtatrancov prestrieľali 7:4, respektíve 5:2. Mužstvo Popradu prvýkrát nastúpilo vo svojej silnejšej verzii, svoje minúty si odbili aj opory tímu a trénerom to dalo možnosť si celú družinu otestovať ešte pred zápasmi Tatranského pohára.

Celý zájazd do Sheffieldu zastrešil pán Jan Telensky, ktorý Kamzíkom ponúkol ideálnu príležistosť vycestovať na turné a zároveň načerpať nové skúsenosti mimo tradičných hokejových destinácii. Tím sa do Anglicka presunul v piatok, pričom zápasy boli naplánované na sobotu a nedeľu. Počas voľných chvíl mali členovia výpravy možnosť pozrieť si mesto a oddýchnuť si pred súbojmi proti Steelers.

Trénerom sa v danom dvojzápase naskytol unikátny pohľad na to, akým smerom by sa mala stavba kádra pohybovať v budúcich týždňoch. Príjemne prekvapili najmä jednotlivci a nové legionárske posily, menovite najmä Guillaume Leclerc a Jørgen Karterud a potešilo aj premieňanie presiloviek. Menšou trhlinou v pláne trénerov boli však aj zranenia, ktoré si odnieli Lukáš Olejník, ktorý po prvom zápase marodoval s kolenom, a Lukáš Paukovček, ktorý obdržal menšie zranenie ruky.

Číslo Hráč Góly Asistencie
#86 Daniel Brejčák 0 3
#71 Patrik Svitana 1 1
#14 Samuel Mlynarovič 1 0
#20 Peter Kundrik 1 0
#22 Guillaume Leclerc 1 0
#28 Jørgen Karterud 1 0
#70 Andreas Štrauch 1 0
#90 Lukáš Paukovček 0 1
#98 Peter Bjalončík 0 1

Popradčania si teda zopakovali minuloročný zážitok z Britských ostrovov, kde si zmerali sily s welšským Cardiffom. “Po minulom roku, keď sme odohrali prípravu v Cardiffe, sme si povedali, že by sme si skúsili zahrať aj proti iným anglickým mužstvám. V spolupráci s hlavným trénerom a sponzorom sme dohodli dvojzápas v Sheffielde, kde nám to vyhovovalo hlavne termínovo, čo sa týka prípravy. Som rád, že aj počas tohto roku sme mali možnosť vyskúšať si zahraničného súpera. Ľudia si síce myslia, že tá liga je slabá, no majú tam veľmi kvalitných hráčov, ktorí pôsobili v ligách ako NHL či AHL. Súper bol kvalitný, dokázal nás preveriť a ukázal nám, na čom musíme popracovať. To že sme nevyhrali, ma samozrejme mrzí, ale je to príprava, v ktorej sa vyskúšali niektorí hráči. Teraz nás čaká Tatranský pohár a musíme sa poctivo pripraviť na sezónu, keďže vieme, kde sú naše slabiny,” priblížil víkendové dianie riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi.

Celý zápasový víkend sa však niesol v pohodovej atmosfére, ktorej dopomáhala skvelá domáca kulisa zložená aj zo slovenských priaznivcov. “Mnohí si ani nevedia predstaviť, že v Anglicku hrajú nejaký hokej. Tie podmienky, ktoré tam však majú, tak my sa k ním zatiaľ nevieme ani priblížiť. Mali tam jednu veľkú hokejovú halu, ktorá pojme 13-tisíc ľudí. Následne ďalšie dve tréningové haly, kde mali menšie hľadisko a kde sme hrali práve my. Bolo však vypredané, takže na prípravný zápas to boli veľmi dobré podmienky. Musím pochváliť ich organizáciu, vyšli nám vo všetkom v ústrety, všetko bol zabezpečené, takže klobúk dole. Pevne verím, že niektoré z anglických mužstiev uvidíme v budúcnosti na Tatranskom pohári a budem sa na nich tešiť,” doplnil riaditeľ HK Poprad, ktorý jedným dychom dodal, že si váži početnú divácku kulisu aj zo Slovenska.

Zostrih prvého zápasu:

Zostrih druhého zápasu:

Facebook komentáre