Tomáš Tatar: Tréningy v Poprade mi veľmi pomohli

Do tréningovej zostavy HK Poprad pribudol na tri dni Hokejista roka 2023, útočník Tomáš Tatar.

Posledné tri tréningové dni v Poprade osviežila prítomnosť dlhoročného hráča NHL Tomáša Tatara. „Mal som povinnosti vo Vysokých Tatrách, a pretože potrebujem trénovať na ľade už na dennej báze, tak som poprosil trénera HK Poprad Aleša Tottera a riaditeľa klubu Ľuda Jurinyiho, či by som sa nemohol pridať. Boli veľmi ochotní a vyšli mi v ústrety. V Poprade poznám viacerých hráčov. Tréningy som si veľmi užil, boli v tempe a chvíľkami som mal aj dosť. Je to iné, ako trénovať individuálne, s mužstvom Popradu som si teraz dobre zatrénoval,“ ozrejmil svoje dôvody 32-ročný útočník.

„Strávil som tu tri dni. Dalo mi to informáciu, že v budúcnosti musím ísť na ľad s mužstvom skôr. Chalani sú v poriadnom tempe, majú nakorčuľované, veľmi mi tieto tréningy pomohli. Teraz ešte pár dní potrénujem individuálne a budúci týždeň by som už chcel odísť do USA. Príprava bola dlhá, ale cítim sa výborne a teším sa na sezónu,“ dodal.

Hokejová verejnosť netrpezlivo čaká na správu o novej zmluve Tomáša Tatara. Ten však je pokojný a na túto tému hovorí nasledovné: „Mám ponuky z viacerých mužstiev, nechávam si to uležať v hlave, že ktorá možnosť bude tá najlepšia. Keby som na to zatlačil, tak zmluva by bola aj zajtra podpísaná, ale keďže som čakal dlhšie, tak sa snažím detailne myslieť na to, ktorý z klubov bude tá najlepšia voľba. Aj vzhľadom na možnosť úspechu, spoluhráčov a podobne. Uvažujem teraz hĺbkovo, chcem spraviť správne rozhodnutie a verím, že si dobre vyberiem.“