Úvodný duel priniesol tesnú prehru

HK Poprad – HK Nitra 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Kamzíci privítali v prvom zápase novej sezóny hráčov z Nitry. Tí v 6. minúte spravili pred Vošvrdom závar, v ktorom sa najlepšie zorientoval Kollár a pohotovo dorazil puk – 0:1. Poprad odpovedal o päť minút neskôr, teč Mateja Paločka vyrazil gólman Nitry medzi kruhy a odtiaľ ho krásnou strelou prepálil Mešár – 1:1. Pre popradského dorastenca to bol prvý gól v najvyššej seniorskej súťaži. V 18. minúte unikol Matúš Paločko a jeho puk zastavil hokejkou na bránkovej čiare Cowley. Analýza u videorozhodcu ukázala, že puk sa dotýkal bránkovej čiary doslova o milimetre.

Popradčania vstúpili do druhého dejstva excelentne, Erving vletel do pásma ako víchor a presnou prihrávkou naservíroval puk pre Zagrapana, ktorý ho usmernil do prázdnej bránky – 2:1. Domáci sa tešili z vedenia iba štyri minúty, v presilovej hre po Lantošiho prihrávke prestrelil z prvej Vošvrdu Dauda – 2:2. Už o 36 sekúnd zabudli Nitrania na úplne voľného Skokana pred svojim brankárom, skórovať však nedokázal.

V 44. minúte mal gól na hokejke Zagrapan, Cowley zasiahol betónom. V 50. minúte ušiel do samostatného úniku Skokan, nitriansky gólman ho však vychytal. Štyri minúty pred koncom využil Svitanovu stratu puku, ktorý už chcel striedať, Tvrdoň, ten ho posunul Hrnkovi a ten prestrelil z pravého kruhu Vošvrdu – 2:3. Kamzíci to skúsili ešte hrou bez brankára, navyše 22 sekúnd pred koncom šiel na trestnú lavicu hosťujúci Bodák, gól už ale nepadol.

Góly: 11. Mešár (Matej Paločko, Lušňák), 22. Zagrapan (Erving, Vandas) – 6. Kollár (Nemec, Lantoši), 26. Dauda (Lantoši, Kollár), 56. Hrnka (Tvrdoň)

Rozhodovali: Tvrdoň, Baluška – Synek, Stanzel

Vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky 0:1, oslabenia 0:0

bez divákov

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Drgoň, Brejčák, Ulrych, Dalhuisen, Hudec, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Preisinger, Handlovský – Matúš Paločko, Zagrapan, Bjalončík – Mešár, Lušňák, Matej Paločko – Šotek

HK Nitra: Cowley (Nagy) – Mezei, Cardwell, Švarný, Nemec, Pupák, Bodák, Vitaloš, Pätoprstý – Tvrdoň, Slovák, Hrnka – Kollár, Šťastný, Lantoši – Holešinský, Dauda, Žitný – Čaládi, Šiška, Minárik

Peter Mikula, (tréner HK Poprad) – Bolo to z našej strany komplikované. Prehrávali sme osobné súboje. Chýbala nám priamočiarosť, mali sme v kombinácii veľa nepresností. Na konci sme to bohužiaľ pokazili.

Antonín Stavjaňa, (tréner HK Nitra) – Vedeli sme, že domáci tím ma veľkú ofenzívnu silu. Zamerali sme sa na pokrytie ich prvej formácie. Vďaka oslabeniam sme napokon zápas zvládli.

Filip Mešár (útočník HK Poprad) – Dnes to bol veľmi vyrovnaný zápas, mal dobré tempo a veľa sa korčuľovalo. Hostia mali nakoniec viac šťastia, nám tam nechcelo nič padnúť, boli sme menej efektívni a to rozhodlo. Môj gól je pre mňa veľká vec, som za neho vďačný, len škoda, že sa nevyhralo.

Andrej Kollár (útočník HK Nitra) – Poprad má vynikajúce mužstvo, dnes hrali do útoku veľmi agresívne, majú výbornú prvú aj druhú formáciu. Museli sme si na nich dať pozor, tie tri body nás veľmi tešia a ideme sa pripravovať na ďalší zápas.