Staň sa rozhodcom
15. januára 2020
Jednotlivci a kolektív HK Poprad boli nominovaní na Športovca PSK za rok 2019
16. januára 2020

Z Trenčína prichádza Lapšanský, opačným smerom mieri Paukovček

Tipsportligové kluby HK Poprad a HK Dukla Trenčín si vymenili útočníkov. Dres s kamzíkom na hrudi si oblečie Adam Lapšanský. Klub opúšťa Lukáš Paukovček.

Zmena pôsobiska nerobí novému členovi kádra Kamzíkov problém. „O výmene som sa dopočul včera a patrí to k hokejovému životu. Teším sa na novú výzvu a verím, že to bude prospešné pre obe strany,” povedal na úvod Lapšanský.

Pre dvadsaťdeväťročného krídelníka znamená výmena návrat do materského klubu. V Poprade pôsobil naposledy v roku 2016. „Poprad poznám veľmi dobre, hokejovo som tu vyrastal a dá sa povedať, že nedávno som tu aj pôsobil. Podmienky sa však od vtedy výrazne zlepšili. Prišiel som do výbornej partie, v ktorej poznám množstvo chalanov,” pokračoval v rozprávaní navrátilec.

Na prostredie sa sťažovať nemôže. „Rád som sa znovu nadýchol tatranského vzduchu. Zatiaľ sa mi tu všetko páči,” okomentoval dojmy z návratu pod Tatry.

Lapšanský odštartoval sezónu pod hradom Matúša Čáka. V drese Dukly nazbieral v 31 zápasoch 15 bodov za 7 gólov a 8 asistencií. V minulosti pôsobil vo viacerých českých celkoch a v nemeckej druhej najvyššej súťaži. Na Slovensku hájil farby Popradu a Košíc, s ktorými získal v roku 2015 majstrovský titul.

Adama v tíme srdečne vítame a želáme mu u nás úspešné pôsobenie. Do zápasu by mal zasiahnuť už v piatok proti Zvolenu v drese s číslom #26.

Do trenčianskej Dukly odchádza Lukáš Paukovček

V rámci výmeny smeruje do Trenčína center Lukáš Paukovček. Paukovček odohral v aktuálnom ligovom ročníku v drese Popradu 33 duelov, v ktorých si pripísal 11 bodov za 5 gólov a 6 prihrávok.

Lukášovi ďakujeme za odvedené služby v drese Popradu a v novom pôsobisku mu želáme všetko dobré.

V aktuálnom ročníku nejde o prvú výmenu v tíme Kamzíkov. Podtatranci si v októbri vymenili so Zvolenom útočníkov Štraucha a Handlovského, v úvode nového roka odišiel do Michaloviec zadák Ťavoda, miesto ktorého prišiel na rovnakú pozíciu Dalhuisen.

Facebook komentáre