Miškovec s prvou domácou prehrou v sezóne

DVTK Jégesmedvék – HK Poprad 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Hostia boli v prvej tretine aktívnejším mužstvom, napriek tomu sa do šatní šlo za nerozhodného stavu. Poprad sa gólovo prezentoval hneď v úvode. V 4. minúte sa počas presilovky ukážkovo z prvej trafil Magovac – 0:1. Aj v ďalšom priebehu mali „kamzíci“ navrch. V polovici úvodného dejstva Bjalončíkovo zakončenie vytesnil do ochrannej siete aj s pomocou konštrukcie bránky Adorján. Štyri minúty pred odchodom na prvú prestávku sa hostia nezmyselným faulom Mlynaroviča v strednom pásme do trojice. Domácim sa najprv 101 sekúnd trvajúca presilová hra 5 na 3 nedarila. V jej samom závere ale pohotovo dorazil Beauvillerovu strelu Reszegh – 1:1. Popradský brankár ešte reklamoval zásah pukom do masky, ale nepomohlo.

Prostredná časť hry mala podobný priebeh ako prvá. Hostia spod Tatier udreli znova v početnej výhode. V 24. minúte dorazil Magovacovu strelu popod ležiaceho brankára Miškovca Paukovček a Poprad šiel znova do tesného vedenia – 1:2. Tabuľkový líder ostal zaskočený a Popradčania zahadzovali jednu vyloženú šancu za druhou. Po Leclercovi vyhorel v úniku Matúš Paločko. Domáci pohrozili až v 34. minúte Beauvillerom, ktorého Vošvrda vychytal. Pri hre 4 na 4 mohli Podtatranci odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Poistku však v úniku 2 na 1 nepridal Ťavoda.

O všetkom tak rozhodla tretia tretina. Hostia si z vlastnej výhody vyrobili nevýhodu. Počas vylúčenia Galanisza sa v oslabení presadil elegantným blafákom Bálint Magosi – 2:2. Poprad bol naďalej lepším tímom. Hráčom Miškolca sa nedarili kombinácie a do zakončenia sa dostávali iba sporadicky. Zaslúžený víťazný gól Popradu prišiel minútu a pol pred koncom riadnej hracej doby. Paločko si vymenil puk za bránkou so spoluhráčmi a naservíroval ho do ideálnej palebnej pozície Patrikovi Svitanovi a hostia tak pripravili „ľadovým medveďom“ prvú domácu prehru v sezóne.

Góly: 18. Reszegh (Beauviller, Vas), 49. Magosi (Harrison) – 4. Magovac (Štrauch, P. Svitana), 24. Paukovček (Magovac, Kozák), 59. P. Svitana (Bjalončík, Paločko)

Rozhodovali: D. Konc st., Korba – Jurčiak, Durmis

Vylúčení: 5:3, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0

1 204 divákov

Miškovec: Adorján – Dudás, Ross, Vandane, Göz, D. Kiss, Szirányi, Farkas, Láda – Rodman, Vas, Reszegh – Magosi, Galanisz, Beach – Beauviller, Harrison, Ritó – P. Kiss, Lövei, Vojtkó

Poprad: Vošvrda – Ťavoda, Kozák, Kramár, Erving, Magovac, Ulrych, Fabian, Česánek – P. Svitana, Paukovček, Karterud – Leclerc, Zagrapan, Takáč – Matis, Mlynarovič, Štrauch – R. Svitana, Bjalončík, Paločko

Hlasy po zápase:

Marcel Rodman, tréner Miškovca: „Prvých desať minút bolo z našej strany dobrých. Súper ale dal gól hneď z prvej presilovej hry. V ďalšom priebehu sme spravili veľké množstvo chýb. Posledných sedem minút sme úplne prestali hrať. Popradu gratulujem k trom bodom.“

František Štolc, tréner Popradu: „Vedeli sme, že nás čaká ťažký súper. Chceli sme preto domácich prekvapiť kvalitnou hrou, čo sa nám podarilo. Sme radi za víťazstvo a tri body.“