Poprad otočil zápas s Košicami v posledných sekundách

HK Poprad – HC Košice 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Prvá tretina priniesla bojovný hokej a v 5. minúte poslal domácich do vedenia Abdul, ktorý dorazil do prázdnej bránky bekhendovú strelu Mateja Paločka – 1:0. Do dvojgólového vedenia mohol domácich poslať Buc o pár minút neskôr, ale jeho dorážku do prázdnej bránky zastavila jej bočná konštrukcia.

Košice začali hrýzť až v druhej tretine. K vyrovnaniu im pomohla aktivita rozhodcov, ktorí v priebehu piatich sekúnd poslali na trestnú lavicu dvoch hráčov Popradu a Košice využili ponúknutú presilovku 5-3 v 32. minúte nechytateľnou strelou Kafku z ľavého kruhu – 1:1.

Na začiatku tretej tretiny prepadla prvá lajna Košíc v útočnom pásme a do brejku sa dostal Buc, ale Lundström ho vychytal. V 49. minúte znenazdajky udreli hostia, keď Šedivého strelu od modrej čiary Ivanov nevidel a tá zapadla do horného rohu jeho bránky – 1:2. Vyrovnať mohol onedlho Heizer, keď počas presilovky dorážal bekhendom do prázdnej bránky, ale Lundström vytiahol lapačkou zákrok sezóny. Čo nevyšlo jemu, vyšlo v 55. minúte Štrauchovi, ktorý do odkrytej bránky dorazil Königovu strelu – 2:2. Keď sa už zdalo, že zápas pôjde do predĺženia, v útočnom pásme pri zasekávačke spadol L. Nagy, Popradčania vyrazili do protiútoku traja na dvoch a Bondrovu strelu dorazil popod betóny hosťujúceho brankára Abdul – 3:2. Udialo sa to presne 38 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Hostia ešte skúsili hru bez brankára, ale tú potrestal 12 sekúnd pred koncom zápasu gólom Svitana – 4:2.

Góly: 5. Abdul (Paločko ml.), 55. Štrauch (König, Svitana), 60. Abdul (Bondra), 60. Svitana (Štrauch, König) – 32. Kafka (Miklík), 49. Šedivý (Pacan, Miklík)

Rozhodovali: Novák, Lokšík – Krajčík, Kollár

Vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1

1280 divákov

Poprad: Ivanov – Brejčák, König, McDowell, Petran, Fabian, Dinda, Davydov, Bdžoch – Štrauch, M. Nagy, Svitana – Paločko, Heizer, Buc – Bondra, Paločko ml., Abdul – Koky, Ježek, Hvila

Košice: Lundström – Čížek, Šedivý, Kessel, Dudáš, Koch, Pulli, Vrábeľ, Matejka – Hričina, Hovorka, L. Nagy – Miklík, Pacan, Kafka – Spilar, Suja, Jenčík – Šoltés, Klíma, Petráš

Hlasy po zápase:

Marcel Ozimák, tréner Popradu: Zápas mal svoju kvalitu. Chlapci si na ľade nič nedarovali. Bol tak kopec osobných súbojov. My sme sa na zápas svedomito pripravovali, chceli sme v ňom uspieť. Výsledok je odrazom snahy a bojovnosti. V závere sa nám podarilo dať dva góly. Chlapci zápas chceli strhnúť na svoju stranu a podarilo sa to. Brankári na oboch stranách podali solídne výkony na úrovni špičkových zápasov.

Roman Šimíček, tréner Košíc: Zápas nám nevyšiel tak, ako sme si predstavovali. Musím povedať že Poprad podal sústredený a disciplinovaný výkon. Podarilo sa nám dať šťastný gól na 2:1. Zostávalo sedem minút do konca. Také skúsené mužstvo si musí výsledok postrážiť a nie robiť hlúpe fauly. Poprad podal kvalitný výkon a vyhral zaslúžene.