Poprad vyhral v Detve, Vandas sa blysol dvoma gólmi

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Poprad 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Góly: 39. Šišovský (Fekiač, Török), 47. Čacho (Gašpar, Chovan) – 10. Vandas (Kramár, Handlovský), 24. Kozák (Preisinger), 33. Vandas, (Kozák, Handlovský), 43. Erving

Rozhodovali: Tvrdoň, Goga – Krajčík, Frimmel

Vylúčenia: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

452 divákov

Detva: Petrík – F. Fekiač, Kuklev, Chovan, Gachulinec, Turan, Jendroľ – Šišovský, Zuzin, Sýkora – Surový, Valent, Gašpar – Čacho, Podešva, Ľupták – Lalík, V. Fekiač, Török

Poprad: Vošvrda – Kozák, Brejčák, Erving, Magovac, Fabian, Ťavoda, Kramár – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Mlynarovič, Paukovček, P. Svitana – Kundrik, Paločko, R. Svitana

Josef Turek (tréner Detvy) – Boli sme lepší len prvých 5-6 minút. Mali sme dve vyložené šance, ktoré sme nepremenili. Tam sa podľa mňa zlomil zápas. Chýbalo nám 8 hráčov základnej zostavy, čo je cítiť. Miesto nich hrali niektorí juniori. Možno aj preto nemáme taký tlak, aký by sme mali v plnej sile. I to rozhodlo o výsledku tohto zápasu. Poprad hral dobe, no aj my sme mali svoju silu. Hlavne v tretej tretine sme sa súperovi priblížili, pokúsili sme sa o hru bez brankára. Šance na skorigovanie výsledku tam boli, ale vyhral lepší tím. V niektorých pasážach sme však ukázali svoju silu.

Peter Mikula (tréner Popradu) – Urobili sme všetko pre to, aby sme tento duel zvládli, čo sa nám aj podarilo. Tomu sme podriadili aj taktiku. Z hľadiska disciplíny všetko fungovalo. Samozrejme, vedeli sme o domácej sile Detvy. Sú tu špecifické podmienky, o ktorých sa rozpráva. Je tu menšie ihrisko a tomu sme podriadili spôsob hry. Vieme aj o sile prvej formácie Detvy. No podarilo sa nám dať prvé dva góly, čo nám veľmi pomohlo. Potom sme pridali ďalší a rozhodli o svojej výhre. Samozrejme, v obrane boli drobné chyby. Súpera sme však nepúšťali do výrazných šancí, no vylúčeniami v závere sme to zbytočne zdramatizovali.