Bondra a Salija povolaní do reprezentácie
2. februára 2019
Poprad pokoril Detvu o dva góly
3. februára 2019

Preview zápasu HK Poprad vs HC 07 Detva

Súperi dnes odohrajú štvrtý vzájomný zápas a posledný v Poprade. V predošlých troch vystúpeniach získali Kamzíci plný počet bodov. Detva navyše dokázala skórovať iba v tretej tretine duelu číslo 3. Poprad poskočil na 4. miesto tabuľky, na konte má 91 bodov, Detva je deviata so 60 bodmi. Oba tímy vybojovali 2 výhry z posledných 5 zápasov.

Posledných päť zápasov Popradu (2-3):

Poprad – Žilina 5:4 pp

Nové Zámky – Poprad 5:2

Banská Bystrica – Poprad 3:2

Poprad – Budapešť 3:2 pp

Trenčín – Poprad 2:1 sn

Posledných päť zápasov Detvy (2-3):

Liptovský Mikuláš – Detva 2:3

Nitra – Detva 8:2

Detva – Košice 4:2

Žilina – Detva 4:3

Zvolen – Detva 3:2 pp

Posledné vzájomné zápasy (4-1):

Detva – Poprad 3:4

Poprad – Detva 4:0

Detva – Poprad 0:3

Detva – Poprad 3:6

Poprad – Detva 0:2

V bráne začne Patrik Nechvátal, chrbát mu bude kryť Tomáš Vošvrda.

Aj v dnešnom zápase budú mať tréneri k dispozícii 7 obrancov. Zmena sa dotkla druhej obrannej dvojice, do ktorej tréneri napísali Jána Ťavodu a Štefana Fabiana. V tretej obrane budú hrať Marcel Petran a Keni Karalahti. Siedmym obrancom je Joona Erving.

V útoku nastala len jediná zmena. Útočník Radoslav Macík nastúpi v treťom útoku spolu s Martinom Bellušom a Justinom Buzzeom a Jindřich Abdul bude hrať v oštvrtej formácii spoločne s juniormi Petrom Kundríkom a Lukášom Olejníkom.

Obranca Arturs Salija odletel s národným tímom Lotyšska na medzinárodný turnaj do Južnej Kórei. V dnešnom dueli budú chýbať útočníci Samuel Mlynarovič, ktorý má zranenie v dolnej časti tela. Lukáš Paukovček má taktiež zranenie v dolnej časti tela a Patrik Koyš si lieči zranenie v hornej časti tela. Rastislav Václav a Boris Česánek vypomáhajú juniorskému tímu v súbojoch v Bratislave a Nitre.

Kompletnú zostavu nájdete na facebooku HK Poprad o 16:00.

Facebook komentáre