Vo vyrovnanom zápase ťahal Poprad za kratší koniec

HK Poprad – Dukla Trenčín 2:3 (2:2, 0:0, 0:1)

Popradčania začali zápas zostra, keď už v 18. sekunde mohol skórovať Andreas Štrauch, ale sám pred brankárom minul bránku. V 35. sekunde dostal Poprad výhodu presilovej hry, najväčšiu šancu počas nej mal po Brejčákovej krížnej prihrávke Štrauch. V 6. minúte Matúš Paločko vystrelil z kruhu a aj so šťastím preskočil puk Valenta v bránke – 1:0. Odpoveď prišla bleskovo. Popradčania zabudli o pár sekúnd na voľného Vargu medzi kruhmi a ten z prvej vyrovnal – 1:1. O minútu neskôr opäť chybovali, nechali na ľavom kruhu voľného Dlouhého a ten nedal Corbeilovi šancu – 1:2. Popradčania vyrovnali v 15. minúte, keď počas oslabenia ušiel trenčianskym obrancom Peter Lichanec a strelou ponad Valentovu vyrážačku vyrovnal – 2:2.

Druhá tretina sa odohrala v nižšom tempe ako tá predošlá. Poprad sa mohol ujať vedenia v 30. minúte, keď po tlaku sa dostal pred brankára Valenta Štrauch, ale nedokázal dostatočne nadvihnúť puk. Už o minútu sa natlačil pred trenčianskeho gólmana Matúš Paločko, ale tiež ho neprekonal.

Poprad na začiatku tretej tretiny premárnil šancu na vedenie v zápase, keď nevyužil presilovku 5-3. Keď sa už zdalo, že zápas poputuje do predĺženia, tak Cebákovu strelu od modrej dorazil do bránky Juraj Bezúch – 2:3.

Góly: 6. Matúš Paločko, 15. Lichanec (König) – 6. Varga (Hlinka, Cebák), 7. Dlouhý (Bezúch, Gašparovič), 58. Bezúch (Ölvecký, Cebák)

Rozhodovali: Kubuš, Baluška – Tvrdoň, Stanzel

Vylúčení: 2:5, presilovky 0:0, oslabenia 1:0

1 208 divákov

HK Poprad: Corbeil (Gavalier) – Fabian, McDowell – König, Brejčák – Zadražil, Dinda – Šterbák, Ignatov – Matúš Paločko, Heizer, Vandas – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Matej Paločko, Abdul – Bogoslovskij, Ježek, Lichanec

Dukla Trenčín: Valent (Handlovský) – Romančík, Starosta – Cebák, Frühauf – Holenda, Bohunický – Briestenský, Pač – Mikula, Ölvecký, Radivojevič – Varga, Bulík, Hlinka – Gašparovič, Dlouhý, Bezúch – Hudec, Švec, Sojčík

Marcel Ozimák (tréner HK Poprad) – Do zápasu sme nastúpili aktívne, z čoho pramenil aj prvý gól. Potom nasledovali dve naše hluché minúty, z ktorých hráči Trenčína vyťažili dva góly. Ten zlom pre nás prišiel v presilovke 5-3, keď sme nevystrelili na bránku. V tretej tretine bola hra o chybe, kto dá gól. Trenčín mal navrch, má skúsenejších hráčov, ktorí vo vypätých situáciách vedia ukľudniť hru.

Peter Oremus (tréner Dukly Trenčín) – Je to úvod sezóny, sme radi, že vďaka našej práci prišli víťazstvá. Dnešný výkon bol dobrý, aj keď mal výpadky, ktoré si nesmieme dovoliť. Víťazstvo je zaslúžené, za túto prácu si to chlapci zaslúžia. Musíme sa zodpovedene pripraviť na piatok.