11 sekúnd delilo Poprad od skvelého obratu

HKM Zvolen – HK Poprad 7:6 po predĺžení (3:1, 1:2, 2:3 – 1:0)

V 8. kole Tipos extraligy sa prvýkrát v sezóne stretli minuloroční finalisti. Pre divákov to bol skvelý zápas, keď videli 13 gólov. Rovnako ako vo finále, Zvolen bol opäť efektívnejší. Viedol síce celý zápas, ale Poprad dokázal v tretej tretine otočiť z 5:3 na 5:6. 11 sekúnd pred záverečným klaksónom využili domáci hru bez brankára a v predĺžení získali extrabod.

Góly: 4. Meliško (Roy, Kotvan), 11. Roy (Rahm), 20. Csányi (Saracino, Ully), 31. Puliš (J. Mikúš, Hain), 43. Zuzin (Jedlička), 60. Zuzin (Puliš, Ully), 62. Kotvan (Puliš, Zuzin) – 10. D. Brejčák (Svitana, Matej Paločko), 28. Bjalončík (Šišovský), 36. Dalhuisen (Handlovský, Vandas), 46. Drgoň (Svitana, D. Brejčák), 50. Valigura (Dzivjak), 57. Novajovský (Handlovský, Mešár)

Rozhodovali: Goga, M. Novák – Crman, Kacej, vylúčení na 2 min: 6:6, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

825 divákov

Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kubka, Hraško, Kotvan, Hain, Roy, Thow – Csányi, Marcinek, Meliško – Jedlička, Puliš, Zuzin – Saracino, J. Mikúš, Ully – Chlepčok, Gubančok, Ďuriš

Poprad: Čiliak (Tomek) – Drgoň, D. Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský – Svitana, Matej Paločko, Livingston – Vandas, Mešár, Handlovský – Šotek, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak – Stanček

Andrej Kmeč, asistent trénera HKM Zvolen: Zápas mal veľa vecí, ktoré mal mať, ale aj nemal mať. Hoci sme celý čas viedli, napokon sme dve minúty pred koncom prehrávali. Podarilo sa nám vyrovnať, v predĺžení dať gól, takže máme dva body, za čo sme radi, ale inkasovať doma šesť gólov, to je veľmi veľa. To sa nám už stávať nesmie. Videli sme nielen veľa gólov, ale aj veľa individuálnych chýb. Klobúk dole pred chalanmi, že nepriaznivý vývoj na konci otočili a dobre ubránili i presilovky súpera. Rozhodlo dnes i to, že sme my využili presilovky a ukázali sme najmä vôľu bojovať až do konca.

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: Ťažko sa hľadajú slová. Pre nás je to druhý stratený zápas. Celý čas doťahujeme náskok súpera, v závere sa nám to podarí dokonca otočiť a opäť nás postretne infarktový záver. Nezvládli sme ani predĺženie, takže máme len bod. V tomto zápase sme neboli horším tímom, stratili sme dva body. Dnes sa potvrdilo, že hokej sa hrá až do 60. minúty.