Adam Drgoň ostáva pod Tatrami

HK Poprad si poistil služby skúseného obrancu na dva roky.

Obranca Adam Drgoň prežil v Poprade svoju bodovo najlepšiu sezónu a dočkal sa predĺženia zmluvy. „Bolo to pre mňa ľahké rozhodnutie. Mám veľkú dôveru trénera Mikulu a tiež aj Poprad bude mať opäť tie najvyššie ciele. Klub funguje na vysokej úrovni, všetky veci klapali, takže nebol žiadny dôvod meniť zamestnávateľa,“ povedal „Drgo“ o dôvodoch svojho zotrvania pod Tatrami.

Dvojnásobnému víťazovi extraligy tesne unikol tretí extraligový titul. „Nie som alibista, ktorý tvrdí, že cieľom je dostať sa do play-off a potom sa uvidí. Každý normálny športovec musí mať tie najvyššie ciele. Minulý rok sme mali veľkú kvalitu, tá bude aj tento rok, ostáva kostra tímu a prídu aj nové posily. Budeme chcieť opäť zaútočiť na tie najvyššie priečky,“ zhodnotil 36-ročný bek tímové ambície.

Adam zažil bodovo najlepšiu sezónu, v ktorej získal 36 bodov a svoje maximum vylepšil o úctyhodných 14 bodov. „Z tohto pohľadu bola minulá sezóna výborná. V prvom rade chcem hrať dobrý hokej a byť zodpovedný vzadu. A to či získam viac bodov, alebo menej, nie je až tak dôležité. Hlavné, ak bude tím vyhrávať,“ uzavrel rozhovor Drgoň.

„To, čo sme od Adama čakali, to naplnil. Je to výborný bek so skvelou rozohrávkou a podporou útoku. Aj keď bol o neho veľký záujem, tak sme radi, že sme sa dohodli a ostáva u nás. Určite ocenil aj to, ako sme k nemu pristupovali počas jeho pôsobenia v Poprade a vloženú dôveru nám určite v ďalšej sezóne vráti,“ zhodnotil predĺženie zmluvy riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Odchovanec trnavského hokeja Adam Drgoň debutoval v extralige v sezóne 2003/04 v drese bratislavského Slovana. Až do sezóny 2008/09, kedy sa stal stabilným členom martinskej obrany, pôsobil väčšinou v prvej lige a jeden a pol sezóny odohral aj v druhej najvyššej nemeckej súťaži. Poprad je jeho siedma extraligová zastávka. V slovenskej najvyššej súťaži nastúpil do 700 zápasov, v ktorých nazbieral 197 bodov za 40 gólov a 157 asistencií. Reprezentoval Slovensko na striebornom šampionáte do 18 rokov v roku 2003. Je dvojnásobným slovenským šampiónom a tiež aj víťazom Kontinentálneho pohára z roku 2009.