Ani takmer sedemminútová hra bez brankára vyrovnanie nepriniesla

HK Poprad – HC MIKRON Nové Zámky 3:6 (0:2, 1:0, 2:4)

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky triumfovali v 6. kole Tipos extraligy na ľade HK Poprad 6:3. Hostia rozhodli o víťazstve na začiatku tretej tretiny, keď počas päťminútovej presilovej hry strelili tri góly. Nové Zámky potvrdili tretie miesto v tabuľke, Kamzíci prehrali tretí zápas za sebou.

Góly: 26. Mlynarovič (Kundrik, Drgoň), 46. Kotvan (Záborský), 55. Kukuča (Záborský, McFadden) – 11. Michnáč (Prokeš, Hatala), 13. Loggins (Ligas), 42. Stupka (Števuliak, Loggins), 43. Prokeš (T. Mikúš, Mamčics), 44. Loggins (Roy, Lee), 60. Števuliak (Mamčics)

Rozhodovali: Korba, Krajčík – Valo, Frimmel

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Mlynarovič trest v hre za napadnutie hlavy alebo krku, Urbánek (obaja Poprad) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0

1 517 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: Záborský – Loggins

Poprad: Rabčan (od 20. Vay) – Drgoň, McFadden, Brejčák, Kotvan, Česánek, Betker, Turan, Brincko – Kukuča, Coulter, Záborský – Svitana, Mlynarovič, Peresunko – Urbánek, Beaudoin, Kundrik – Jendek, Suchý, Šotek

Nové Zámky: Kantor – Lee, Laurenčík, Ligas, Mamčics, Hatala, Roman – Loggins, Roy, Stupka – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč – Števuliak, Ondrušek, Šišovský – Fafrák, Barto, Kováč

Aleš Totter (tréner Popradu) – „Teraz si to vyžierame do dna. Podľa príslovia, ideš po chodníku a zakopneš o každý kameň, spadneš do každej diery, ale nakoniec zistíš, že to boli diamanty. Začali sme dnes dobre, ale potom sme súperovi ponúkli šance a boli z toho dva góly. V druhej tretine sme boli lepší, znížili sme, mali sme šance, ale zastavilo nás vylúčenie. Nechám to na svedomí rozhodcov, či to bolo na vyšší trest. Oslabenie sme začali dobre, ale potom sme nevyhodili dva jasné puky, inkasovali a stratili koncentráciu. Potom sme tlačili, mali sme šance zdramatizovať zápas, ale nakoniec sa nám to nepodarilo. Na hráčov som napriek tomu hrdý, zápas nezabalili a bojovali do konca. Pomohli nám aj diváci, ktorí nás dostali do hry. Teraz sa ukáže, ako sme silný tím, ako sme silná organizácia. Nie sme šťastní, že zo šiestich duelov máme iba dve výhry, ale rovnaké obdobie mali minulý rok aj Třinec či Košice a vieme, ako nakoniec dopadli. Takto premýšľame a takto musí premýšľať každý v našej organizácii. Sme silná organizácia a teraz to musíme ukázať.“

Ľubomír Hurtaj (asistent trénera Nových Zámkov) – „Pripravovali sme sa hlavne na začiatok zápasu, vedeli sme, že Poprad hrá druhý zápas doma a v piatok im to nevyšlo. Našim cieľom bolo zachytiť prvých desať minút. Prvú tretinu sme zvládli výborne, druhá už z našej strany nebola taká dobrá, dostali sme gól a boli sme pod tlakom. Pomohla nám tá presilovka, v ktorej sme dali tri góly. Následne sme si to skomplikovali, súper mal veľa šancí, tečov, ale našťastie z toho vyťažil iba dva góly. Myslím si, že po priebehu zápasu máme tri body zaslúžene.“