Ani tri góly Peresunka nestačili na Trebišov

AquaCity Pikes – HK STEEL TEAM Trebišov 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Popradské šťuky nestačili v prvom domácom zápase na hráčov Trebišova. Po troch góloch Peresunka viedli po druhej tretine 3:2, ale hostia dokázali vsietiť v treťom dejstve tri góly a otočiť stav stretnutia na konečných 3:5.

Góly: 20. Peresunko (Kylnar, Králik), 24. Peresunko (Kylnar, Česánek), 28. Peresunko – 5. I. Novák (Knižka, Danielčák), 34. Romanov (D. Markuš), 42. D. Markuš (Cibák, Bodnár), 44. Cibák (Matej Komloš, Barna), 58. Cibák (Hvila)

Rozhodovali: Smrek, Kalina – Drblík, Hájnik

Vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky 1:1, oslabenia 0:0

148 divákov

AquaCity Pikes: Hurčík (Valluš) – Socha, Lavička, Konrád, Zekucia, Mešár, Česánek – Przygodzki,Svitana, Vorona – Peresunko, Králik, Kylnar – Sokoli, Pohl, Stanček – Krasnozhon, Šechný ml., Dlugoš – Volko

HK STEEL TEAM Trebišov: Gajan (Spodniak) – Cibák, Jasečko, Knižka, Škrek, Valečko, Hopkovič, Kokšarov – Hvila, D. Markuš, Bodnár – I. Novák, Farkaš, T. Danielčák – Matis, Šimčák, Halás – Matej Komloš, Barna, Romanov – S. Nagy

Dušan Brincko (tréner AquaCity Pikes) – Ťažko sa hodnotí zápas, v ktorom vyhrávate, ale nakoniec ho prehráte. Spravili sme chyby. Zápas sa lámal za stavu 3:1, keď sme nevyužili presilovky. Tam sme mali navýšiť náskok. Namiesto stavu 5:1 bol 3:2. Svojou skúsenosťou ubránili presilovku 5 na 3. V tretej tretine sme začali robiť chyby a hostia otočili zápas.

Dušan Kobeľa (tréner Trebišova) – Situácia bola a je aká je. Posledné štyri dni sme skladali káder. Nikto nečakal, že z Popradu dovezieme body. Chlapci vytvorili super partiu, išli naplno. Ubránili sme presilovku o dvoch hráčov. Zachytili sme úvod tretej tretiny, dali dva rýchle góly a súpera k ničomu nedopustili.