Vošvrda vychytal proti Liptákom svoje druhé čisté konto sezóny
7. októbra 2018
Dávid Bondra doliečuje zranenia v AquaCity Poprad
8. októbra 2018

Aukcia šesťgólovej hokejky Samuela Mlynaroviča

Hokej ale aj život prinášajú rôzne príbehy. Jedným z nich je aj príbeh malého bojovníka menom Luka. HK Poprad sa mu rozhodol pomôcť.

Život Luku sa začal dňa 21. januára v roku 2014. O život bojoval takmer rok, keď v dôsledku zlého určenia termínu pôrodu prekonal viacnásobnú sepsu a v prvom roku svojho života  vôbec nepoznal svoju postieľku, zato dôverne všetky nemocničné lôžka od Starej Ľubovne, cez Kežmarok, Poprad, Košice, Bratislavu, až po Prahu. Potravu i naďalej prijíma cez sondu rovno do žalúdka a jeho telíčko je v dôsledku spomínaných problémov veľmi slabé a vyžaduje trvalú liečbu, ale hlavne nákladné rehabilitácie, aby jeho motorické funkciu úplne nezlyhali. Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani  bielkovinu. Luka je vraj prvé dieťa, ktoré evidujú, že toto všetko prežil.

Hráč a vedenie HK Poprad sa rozhodli pomôcť chlapčekovi Lukovi, ktorý bojuje s vážnym ochorením. Do aukcie dali hokejku, s ktorou odohral dňa 7. 9. 2018 zápas útočník HK Poprad Samuel Mlynarovič. V zápase proti Újpest TE s ňou zaznamenal 6 presných zásahov.

Hokejovým fanúšikom sa tak naskytá výnimočná príležitosť získať originálny suvenír s podpismi hráčom a zároveň pomôcť dobrej veci, pretože výťažok aukcie poputuje na pomoc pre Luku. Vyvolávacia cena hokejky je 350 € a prihodiť sa dá minimálne 20 €. Aukcia, ktorá bude prebiehať na www.forfan.sk, odštartuje v pondelok 8. 10. 2018 o 17:00 hod. a vyvrcholí v pondelok 22. 10. 2018 o 17:00 hod.

Všetkým, ktorí sa rozhodnú pomôcť, ďakujeme.

  

Facebook komentáre