Memorandum o spolupráci medzi SZĽH a PSK
8. februára 2020
Tím Kamzíkov opustil obranca Magovac
10. februára 2020

Bratia Richard a Róbert Hunovci si spolu zahrajú v Poprade

Tridsaťštyriroční útočníci si oblečú dres Popradu. S vedením klubu sa dohodli na zmluve do konca prebiehajúceho ročníka.

Po pôsobení v Liptovskom Mikuláši, ktorý je na chvoste ligovej tabuľky, sa Hunovci rozhodli predĺžiť si sezónu v Poprade. „Kontaktovalo nás popradské vedenie a nad jeho ponukou sme ani nerozmýšľali a prijali ju,” uviedol po podpise zmluvy Róbert Huna.

Novému zamestnávateľovi chcú pomôcť. „V šatni poznáme okrem zahraničných hráčov takmer všetkých. Spoločne chceme spraviť čo najlepší výsledok,” dodal nový center Kamzíkov.

Rovnaký zámer má aj riaditeľ HK Poprad. „Aktuálne máme viacero zranení, a preto sme chceli doplniť káder. Jeho šírka je v play off dôležitá. Verím, že nám chlapci svojimi skúsenosťami pomôžu,” okomentoval príchod nových posíl Ľudovít Jurinyi. Na to, či ide o posledné zmeny v mužstve reagoval s úsmevom. „Uvidíme, či sa ešte niečo zrealizuje do konca prestupového obdobia.”

Obaja hráči sú odchovanci Liptovského Mikuláša, ktorého dres obliekali od začiatku aktuálnej sezóny. Richard nastúpil na 41 duelov, v ktorých získal 7 bodov za 4 góly a 3 prihrávky. Róbert odohral 37 zápasov a vďaka 3 gólom a 8 asistenciám nazbieral 11 bodov. Hunovci obliekali v minulosti dresy extraligového Slovana, Žiliny či Košíc. Pôsobili aj v kazašskom Pavlodare.

Facebook komentáre