Popradskí hokejisti odštartovali letnú prípravu
21. mája 2018
Tréneri pomáhali malej Amálke
27. mája 2018

Daniel Brejčák plánuje v Poprade ostať dlhšie

Vzrastom menší, no srdcom o to väčší Kamzík, Daniel Brejčák, ostáva naďalej členom nášho kádra.

Minuloročný asistent kapitána a jeden z najdôležitejších hráčov Popradu Daniel Brejčák bude aj naďalej obliekať dres popradského klubu. “Pred minulou sezónou som sa vrátil do Popradu s tým, že by som tu chcel ostať dlhšie. Páči sa mi, ako momentálne klub funguje, preto nemám prečo rozmýšľať nad inými možnosťami,” hovorí o jasnej voľbe pokračovania svojej kariéry odchovanec nášho klubu, ktorý má už za sebou viac ako 500 zápasov v extralige. K predĺženiu spolupráce s “Kamzíkmi” prispela aj príjemná udalosť v rodine. “Narodil sa mi syn, a tým pádom je jasné, že ostanem doma.” 

Dano patrí medzi ofenzívnejších obrancov, preto víta novú skladbu zadných radov nášho mužstva. “Budem sa asi pri nich cítiť ako mladší brat… Pre náš tím bude len dobré, že sa výškový priemer zvýši. Teším sa na novú sezónu, a keď sa obzriem za podmienkami či mužstvom, ktoré sa tu tvorí, tak môžeme pomýšľať možno aj nad niečim, čo sa generácii pred nami nepodarilo.”

Daniel Brejčák dodnes odohral v slovenskej extralige v dresoch Popradu, Kežmarku, Košíc a Žiliny 539 zápasov s bilanciou 28 gólov a 106 asistencií. Vo svojej kariére si vyskúšal aj taliansku najvyššiu hokejovú ligu, kde bol členom tímu Kaltern/Caldaro..

Facebook komentáre