AKTUALIZOVANÉ: Program prípravných zápasov pred sezónou 2018/19
20. júla 2018
Kamzíci sa zišli na ľade
23. júla 2018

Dávid Bondra aj naďalej Kamzíkom

Dvadsaťpäťročný útočník zažil sezónu, na ktorú bude ešte dlho spomínať. Zo štvrtej formácie pod Tatrami to totiž dotiahol až na seniorské majstrovstvá sveta. 

Ani tento individuálny úspech neznamenal odchod skvelého korčuliara spod Tatier, a tak sa fanúšikovia Kamzíkov môžu aj v nasledujúcej sezóne tešiť na meno Bondra v popradskom drese. Dávid sa po náročnom roku rozhodol stráviť voľno v USA v kruhu svojej rodiny, aby bol plne pripravený odovzdávať kvalitné výkony, na aké sme boli uňho zvyknutí. “Po majstrovstvách sveta som si dal dva týždne úplné voľno od hokeja. Toto obdobie som strávil v Amerike s rodinou a priateľkou. Nakoniec neostal čas ani na dovolenku, skôr som si chcel užiť voľný čas s najbližšími. Prvýkrát sa mi stalo, že mi sezóna trvala takto dlho, preto aj to voľno bolo trochu iné, ako po minulé roky. Všetko to bolo hlavne o oddychu. Samozrejme som si nemohol nechať ujsť ani skvelé výkony Washinghtonu, ktorému som urputne fandil na ceste k vytúženému Stanley Cupu.”

Aj z dôvodu úspešných majstrovstiev sveta sa Dávid musel zmieriť s o niečo väčším mediálnym záujmom. S tým boli spojené aj rôzne ponuky z iných hokejových klubov. “Doteraz som nikdy nevyužíval pomoc hokejových agentov. Až po majstrovstvách sveta som začal spolupracovať s jedným z nich. Otvorili sa mi iné možnosti, kde by som mohol hokejovo pôsobiť. Ja som už pred šampionátom povedal, že pre moju kariéru bude asi najlepšie, ak ostanem v Poprade. To sa veľmi nezmenilo ani po účinkovaní v reprezentácii. Mám príležitosť hrávať v kvalitnom mužstve a navyše v domácom prostredí. Nebolo to ťažké rozhodovanie. Keď  som videl záujem zotrvať v Poprade aj od ostatných kvalitných hráčov, ako je napríklad Patrik Svitana, tak zjavne nie som sám, kto to tu vníma v pozitívnom duchu. Nechcem nič predbiehať, ale táto sezóna môže byť kvalitná a úspešná. Aj keď som ešte pre nedávnom bojoval na ľade, už teraz sa neviem dočkať toho, ako vykorčuľujem opäť na ten popradský.”

Aj napriek krátkemu medzisezónnemu obdobiu nemohol Dávid na hokej úplne zabudnúť. Sám dobre vie, že letná príprava je pre každého hokejistu veľmi dôležitá. “Prípravu som absolvoval s bratom. My sme už poriadne zohratá dvojica, veď to takto spolu ťaháme už roky. Vieme sa navzájom potiahnuť a takto nám to vyhovuje.”

Aj keď sa v posledných mesiacoch toho v Dávidovej kariére udialo veľmi veľa, priority má jasne nastavené. “Nikdy som si nemyslel, že sa mi naozaj splní detský sen o reprezentovaní Slovenska. Teraz sa už nepozerám na to, čo bolo v minulej sezóne, aj keď to bolo veľmi krásne obdobie. Sústredím sa už len na Poprad, kde chcem spolu s mužstvom uspieť a niečo dosiahnuť. Všetko ostatné už bude len bonus. Najväčšou ambíciou ostáva pomôcť Popradu.”

Z predĺženia spolupráce s Dávidom Bondrom neskrýva radosť ani riaditeľ popradského klubu Ľudovít Jurinyi. “My sme boli v kontakte ešte pred majstrovstvami sveta. Chceli sme našu spoluprácu mať uzavretú oveľa skôr, no Dávidove skvelé výkony v reprezentačnom drese to trochu oddialili. Nakoniec u neho vyhral Poprad a jeho túžba tu ostať. Sme nesmierne radi, že bude obliekať náš dres aj naďalej. Verím, že bude pokračovať v skvelých výkonoch a dokáže, že sa právom objavil v nominácii na šampinonát. Má tu veľké množstvo fanúšikov a určite oveľa väčšie šance sa opäť predstaviť v reprezentácii.”

 

Facebook komentáre