Dávid Bondra ukončil profesionálnu kariéru

Rodák z Popradu sa rozhodol rozlúčiť s kariérou. Posledný zápas odohral za klub, v ktorom odštartovala jeho hráčska kariéra.

„Chcel by som sa poďakovať všetkým fanúšikom, ktorí ma podporovali v reprezentácii alebo v jednotlivých kluboch. Moje veľké poďakovanie patrí HK Poprad, ktorý mi dal šancu hrať profesionálny hokej. Som pripravený naštartovať novú, nie hokejovú kariéru, teším sa na nové výzvy s rodinou,“ uviedol Dávid Bondra.

Na jeho slová nadviazal jeho otec Peter. „Som hrdý na Dávida a podporujem jeho rozhodnutie. Verím, že jeho nová kariéra bude nemenej úspešná a jeho vzdelanie a pracovitosť z hokeja sa prejaví na jeho novej ceste životom.“

Dávid Bondra pôsobil na Slovensku v HK Poprad, v KHL v tíme Kunlun Red Star, obliekal aj dres českého klubu HC Kometa Brno a v ICEHL hájil farby slovenského účastníka Bratislava Capitals. Najväčšiu časť účinkoval v HK Poprad, s ktorým sa vždy prebojoval do playoff. Predstavil sa aj v národnom tíme. V reprezentačnom drese odohral viacero zápasov na turnajoch a v prípravných stretnutiach. Vybojoval si miestenku na dva svetové šampionáty v Dánsku a na Slovensku.