Black Friday vo fanshope HK Poprad
22. novembra 2017
Preview zápasu HK Poprad – HC Nové Zámky
24. novembra 2017

Dejiny hokeja v Poprade majú pokračovanie

V piatok uvedie autor Rastislav Ovšonka knižné pokračovanie Dejín hokeja v Poprade, s podtitulom Dlhá cesta na vrchol. Najnovší prírastok mapuje obdobie od sezóny 1958/59 po sezónu 1969/70, kedy popradskí hokejisti vyhrali Slovenskú národnú hokejovú ligu. Publikácia prináša okrem informácie o hokejovom dianí v Poprade v tomto období. V každej sezóne sú zachytené všetky ligové výsledky seniorského tímu, zostavy hráčov. Zaznamenané sú tu aj prvé aktivity fanúšikov – transparenty či povzbudzovanie tímu. Vzhľadom na dostupnosť zdrojov sú útržkovite zaznamenané aj nižšie súťaže, v ktorých sa objavujú popradské mužstvá.

V závere knižky je menoslov hráčov, ktorí v tomto období hrali za Poprad – mená vychádzajú zo zostáv, ktoré boli uverejňované v novinách. Mená sú konzultované s pamätníkmi a hráčmi tohto obdobia. Sú tu však aj isté nezrovnalosti, ktoré bude možné vyjasniť až potom, keď sa knižka dostane do rúk čitateľom.

Knižka tiež zachytáva prvé veľké úspechy mládežníckeho hokeja: a to titul majstrov Slovenska starších žiakov v sezóne 1961/62, postup dorastencov do 1. ligy a zisk titulu majstrov Slovenska v sezóne 1966/67. Neregistrovaní starší žiaci sa stávajú v sezóne 1966/67 majstrami Slovenska i Československa. V závere knižky sú v dodatku uverejnené najnovšie poznatky o počiatkoch dorasteneckého a žiackeho hokeja v Poprade

Knižka má rovnaký formát ako tri predchádzajúce. Rozsahom však opäť narástla, už na 168 strán.

Publikácia je doplnená fotografiami, z ktorých mnohé sú v tlačenej podobe publikované prvýkrát. S výnimkou jedinej fotografie sú pri každej identifikované všetky osoby na fotografii. Náklad knižky je rovnaký, ako v prípade dvoch predchádzajúcich – 400 kusov. Knižka bude v predaji vo fanzóne na zimnom štadióne, v kníhkupectve Christiania a u autora. Cena je 4,50 €.

Facebook komentáre