Derby s Košicami rozhodli posledné dve minúty

HC Košice – HK Poprad 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Svoj strelecký účet v popradskom drese si otvoril Oliver Turan v 10. minúte – 0:1. Vyrovnanie prišlo z hokejky Matúša Havrilu až v druhej tretine. Druhý gól Košíc vsietil Filip Krivošík minútu pred odchodom do šatne na druhú prestávku. Kamzíci opäť vyrovnali, keď vyrazený puk v predbránkovom priestore správne usmernil Ryan Dmowski. Domácim sa podarilo opäť presadiť v záverečnej dvojminútovke, Zech Cooper zvýšil na 3:2. Svoj druhý strelecký zápis si Zech Cooper pripísal v power play modro-bielych.

Góly: 34. Havrila (Rogoň, Bačo), 40. Krivošík (Pollock, Jääskeläinen), 59. Zech (Fejes, Jääskeläinen), 60. Zech (Krivošík, Chovan) – 10. Turan (Urbánek, Dmowski), 53. Dmowski (Betker, Kukuča)

Rozhodovali: Konc, Hronský – Ordzovenský, Pribula

Vylúčení: 5:2 na 2 min, navyše: Kundrik 5+DKZ za napadnutie hlavy alebo krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

3114 divákov

HC Košice: Riečický – Breton, Olsson, Zech, Ferenc, Deyl, Bartoš, Dravecký – Fejes, Pollock, Jääskeläinen – Lunter, Chovan, Krivošík – Bartánus, Šimun, Lamper – Rogoň, Havrila, Bačo

Poprad: Vay – Brejčák, Brincko, Betker, McFadden, Kotvan, Turan, Česánek – Kundrik, Mlynarovič, Svitana – Dmowski, Coulter, Kukuča – Jendek, Urbánek, Šotek – Paločko, Suchý, Peresunko

Aleš Totter (tréner Popradu) – „Bol to výborný zápas, aj keď celkom opatrný. Škoda, že sme nezískali ani bod. Vôbec sa mi nepáčil prístup rozhodcov k faulu. Bol to jasný faul, mali sme hrať 5-minútovú presilovku. Mrzí nás, že sme ten zápas stratili.“