Detva otočila duel v Poprade

HK Poprad – HC 07 WPC Koliba Detva 2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)

Prvá tretina nepriniesla záživný hokej, žiadny z tímov si nedokázal vypracovať veľkú príležitosť. V 14. minúte sa pred brankára hostí dostal Magovac, ale Petrík zasiahol betónom. Už o minútu neskôr mohol dostať Poprad do vedenia Bjalončík, jeho strela z prvej trafila gólmana Detvy do masky.

Druhé dejstvo začali Kamzíci aktívnejšie, šance Ervinga a Fabiana z úvodu ostali nevyužité. Svojou aktivitou si domáci vybojovali presilovku o dvoch hráčov, ktorú síce nevyužili, ale okamžite po návrate prvého hráča umiestnenou strelou prekonal Petríka Zagrapan – 1:0. V 31. minúte počas ďalšej početnej výhody výborne našiel Takáč Leclerca a ten skóroval do prázdnej bránky – 2:0. Detva sa pozviechala a počas presilovky v 32. minúte znížil Sýkora – 2:1. O päť minút neskôr pretlačil Török puk za Vošvrdu, ktorý nevedel, kde sa nachádzal – 2:2.

Väčšiu snahu o výhru ukázala v tretej tretine Detva, nevyužila však presilovku a v 47. minúte vychytal Sýkoru domáci gólman. Víťazný gól mal na hokejke Podešva tri minúty pred koncom, puk však trafil spojnicu popradskej bránky. O pár sekúnd neskôr mal výbornú šancu Leclerc, ale tesne pred brankárom prestrelil bránku. Rozhodnutie muselo priniesť následné predĺženie, v ňom ušiel do brejku Gašpar a zlatým gólom ukončil zápas po 29 sekundách extračasu – 2:3.

Góly: 27. Zagrapan (Matúš Paločko, Takáč), 31. Leclerc (Takáč, Zagrapan) – 32. Sýkora (Šišovský, Chovan), 37. Török (F. Fekiač), 61. Gašpar

Rozhodovali: Korba, Kókai – Bogdaň, Smrek

Vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky 2:1, oslabenia 0:0

1 188 divákov

iZlato hráč zápasu: Marek Zagrapan – Ján Sýkora

HK Poprad: Vošvrda (Halo) – Kozák, Ťavoda, Erving, Fabian, D. Brejčák, Magovac, Česánek – Karterud, Paukovček, P. Svitana – Takáč, Zagrapan, Leclerc – Štrauch, Mlynarovič, Matis – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko

HC 07 WPC Koliba Detva: Petrík (Šimko) – Andersons, Chovan, Golian, Kuklev, F. Fekiač, Jendroľ, Gachulinec, Král – Sýkora, Zuzin, Šišovský – M. Surový, Valent, Gašpar – Čacho, Podešva, Žilka – Čenka, V. Fekiač, Török

Ján Šimko (asistent trénera HK Poprad) – Vedeli sme, že náš čaká húževnatý súper. V druhej tretine sme si začali podliezať laťku, ktorú sme kvalitným výkonom z Miškovca stanovili. Jediným pozitívnom je, že sme bodovali piaty zápas v rade.

Josef Turek (tréner HC 07 WPC Koliba Detva) – Dôležité pre výsledok bolo to, že sme udržali prvú tretinu, tu je to veľmi dôležité. V druhej tretine sme pustili domácich do vedenia po hlúpych fauloch, potom sme sa však rýchlo vrátili do zápasu šťastnými gólmi. Následne sme mali dobré šance, ale netlačili sme sa až tak do koncovky. Podržal nás brankár Petrík a udržali sme to do predĺženia. V ňom rozhodol Gašpar, chcel by som hráčov za tieto dva body pochváliť.