Dnes boli Liptáci nad naše sily

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Kamzíci nepredĺžili víťaznú sériu na dvanásť duelov, no napriek tomu zostali na čele tabuľky. Pred Michalovcami, ktoré zaváhali na ľade Banskej Bystrice (2:4), majú stále šesťbodový náskok. Liptáci triumfovali druhýkrát v rade. V polovici prvej tretiny sa dostali do vedenia hostia, keď sa tešil z presného zásahu Egle. V úvode druhej časi Nespala prekvapil brankára Vaya a Liptáci mali k dobru dvojgólový náskok. Popradčania sa dlho nevedeli presadiť cez obranu súpera a spoľahlivého brankára Krasikova. V 35. minúte však Betker našiel pred bránkou voľného Jendeka, ktorý znížil na 1:2. Domáci v závere odvolali brankára, no nedokázali vyrovnať.

Góly: 35. Jendek (Betker, Šotek) – 10. Egle (Thompson), 22. Nespala

Rozhodovali: Kalina, Rojík – Hajnik, Jurčiak

Vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

iZlato najlepší hráč zápasu: Jendek – Egle

3 059 divákov

Poprad: Vay – Svedberg, Betker, Brincko, Kotvan, Turan, D. Brejčák, Česánek – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Bates, Jendek – Šotek, Mlynarovič, Kundrik – Suchý

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Ullman, Žilka, Mezovský, Thompson, Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Sukeľ, Kriška, T. Nauš – Nespala, Vankúš, Tkáč – Vojtech

Ján Šimko (asistent trénera Popradu) – „Dnes sme pre víťazstvo nespravili všetko. Bavíme sa hlavne o prvých 30 minútach. Dovolili sme súperovi nás poriadne prestrieľať, čo je doma neakceptovateľné. Chýbala nám tvrdosť, chodenie pred bránu, boli sme mäkkí v osobných súbojoch. V druhej polovici nastalo zlepšenie. V hre nás držal spoľahlivý Adam. Liptovský Mikuláš je húževnatý súper, každý zápas s ním bol vyrovnaný. Mali sme sa dnes lepšie pripraviť. Zakončím to pozitívne – každá prehra pomôže, aby sme sa vrátili k tomu, vďaka čomu sme boli úspešní. Preto sa nebojím, že by nám táto prehra viac uškodila, ako pomohla. V nedeľu nás čaká dôležitý duel v Michalovciach, a my musíme byť pripravení.“

Juraj Faith (tréner Liptovského Mikuláša) – „Ja budem veľmi stručný. Z našej strany to bol od prvého po posledného hráča výborne zvládnutý zápas. Na konci sme mali aj kúsok šťastie, ale myslím si, že za ten celý zápas sme si ho zaslúžili. Pre nás sú to veľmi cenné a potrebné body. Sme veľmi spokojní.“