Do Popradu sa vracia kanadský útočník

32-ročný útočník James Livingston sa vracia do HK Poprad.

Kanadský útočník James Livingston po dvoch vydarených ročníkoch v HK Poprad zamieril pred aktuálnou sezónou do Rakúska. Po 20 odohraných zápasoch sa vracia pod Tatry. „Aj keď som bol v Grazi, stále som sledoval ako sa Popradu darí. Keď som videl, že sa vracia tréner Mikula, tak som sa potešil, lebo pod ním sa mi hralo veľmi dobre. V Grazi sa mi nedarilo a keď som sa stal voľným hráčom, hneď som dostal správu aj od Popradu. Rýchlo sme sa dohodli a som veľmi šťastný, že sa vraciam naspäť. Prežil som tu výborné roky a neviem ani opísať svoje pocity šťastia. Verím, že vyhráme čo najviac duelov,“ povedal navrátilec do dresu s logom kamzíka na hrudi.

„S Livim sme boli dlhší čas v kontakte a dozvedeli sme sa, že pravdepodobne v Grazi skončí. Bavili sme sa o tom, či je obojstranný záujem. Viem, že mal aj iné ponuky, ale nakoniec sme sa rýchlo dohodli a obe strany sú spokojné. Verím, že nadviaže na výkony a produktivitu z minulého pôsobenia v Poprade. Zavážilo aj to, že sledoval náš tím a bol v kontakte s hráčmi. Vzhľadom na náš rozpočet ešte pripravujeme zmeny v kádri a pracujeme neustále na nových príchodoch, aby sme rozšírili súpisku, zvýšili konkurencieschopnosť tímu a dosiahli na miesta, kde chceme byť,“ vyjadril sa riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi.

Livingston strávil väčšiu časť kariéry v zámorí, kde sa po pôsobení v juniorskej OHL presunul do nižších líg AHL a ECHL. V Európe si vyskúšal EBEL, druhú nemeckú ligu a elitnú britskú ligu. V škótskom Fife bol kapitánom mužstva. Súčasťou Popradu sa prvýkrát stal v októbri 2020. Doposiaľ odohral za Poprad 119 zápasov, v ktorých získal 85 bodov za 34 gólov a 51 asistencií.