Navštívili sme letnú prípravu starších žiakov HK ŠKP Poprad
14. júna 2019
Navštívili sme letnú prípravu mladších žiakov HK ŠKP Poprad
21. júna 2019

Dosť bolo napätia. Patrik Svitana ostáva Kamzíkom.

Pre tridsaťročného produktívneho útočníka to bude už deviata seniorská sezóna v popradskom drese.

V týchto dňoch sa zrealizoval pre popradských fanúšikov asi najočakávanejší podpis. Na novej zmluve sa totiž s vedením dohodol Patrik Svitana. Ten po návrate domov prežil v drese s kamzíkom na hrudi tri diametrálne odlišné sezóny, no tá uplynulá už vyzerala podľa jeho predstáv. Stal sa totiž opäť najproduktívnejším hráčom mužstva a veľmi dlho bojoval o ďalšiu miestenku na svetový hokejový šampionát. “Beriem ju spätne naozaj pozitívne. Všetky kroky vedenia klubu smerujú správnym smerom. Toto bol jeden z dôvodov, prečo som ostal doma. Mal som viacero iných ponúk, no pracuje sa tu kvalitne aj s pohľadom na budúcnosť, navyše očakávame v rodine prírastok a mne vyhovuje aj domáca pohoda,” vysvetľuje hlavné dôvody zotrvania pod Tatrami veľmi žiadaný hokejista, ktorého si vo svojich kádroch vedia predstaviť kluby na Slovensku aj v zahraničí.

Nároky na hru či umiestnenie sa v Poprade zvyšujú každou sezónou. Patrik aj napriek štatútu voľného hráča zostal s klubom a šatňou v neustálom kontakte, preto je s tým oboznámený. “Cieľom je skončiť lepšie ako v minulej sezóne. Ťažko povedať, či zdvihnem nad hlavu aj majstrovský pohár. Vedenie však opäť pracuje tvrdo na tom, aby hokej v meste išiel správnou cestou. My musíme odvádzať ešte kvalitnejšie výkony a stmeliť partiu aj v šatni. Sezóna je dlhá, no ak budeme ťahať za jeden povraz, úspech sa môže dostaviť. Káder vyzerá kvalitne, kompetentní tentokrát neprilákali domov len miestnych hokejistov, našiel som v kabíne aj niekoľko zaujímavých posíl zo zahraničia.”

Svoje dojmy z podpisu s jedným z našich najdôležitejších hráčov posledných sezón predstavil aj riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi. Toho potešilo, že si klub mohol uplatniť na Patrika opciu a všetko prebehlo v rámci korektných vzťahov medzi klubom a hokejistom. “Už dávnejšie sme boli s Patrikom dohodnutí, že si uplatníme na neho opciu. Keďže opäť zaznamenal skvelú sezónu, dostal kvalitné ponuky aj od iných klubov. Nás teší, že aj vďaka podpore našich partnerov mohol ostať v Poprade. Sme radi, že sme si udržali špičkového útočníka. Aké sú podmienky z našej strany vedel dlhšie a presne, dohodli sme sa ako džentlmeni.”

Patrik Svitana je odchovancom popradského hokeja. Do extraligy naskočil už v devätnástich rokoch práve v našom klube. Po šiestich sezónach (s výnimkou jednej v Kežmarku v období, keď tiež pôsobil v najvyššej súťaži) sa rozhodol zamieriť do Košíc. Následne si vyskúšal aj legionársky chlebík vďaka pôsobeniu v Kazachstane a Poľsku, kde sa trikrát tešil aj z miestnych titulov. Počas sezóny 2016/17 sa opäť vrátil do rodného klubu. Za Poprad odohral doteraz 311 zápasov s bilanciou 74 gólov a 111 asistencií, čo ho posunulo v historickej tabuľke bodovania nášho klubu do prvej desiatky. Je účastníkom Majstrovstiev sveta seniorov v roku 2018. V reprezentácii odohral 35 zápasov a nazbieral 13 bodov.

Facebook komentáre