Dušan Brincko: Je mi cťou sa vrátiť na miesto, kde som hokejovo vyrástol

Po viac ako dvadsiatich rokoch sa do Popradu vracia bývalý obranca Dušan Brincko. Pri Kamzíkoch bude pôsobiť ako asistent trénera. Ako sa upiekol jeho príchod a čo ho spája s hlavným trénerom Stantienom?

Po dlhých rokoch sa vraciate na miesta, kde ste začínali so seniorskym hokejom. Ako sa upiekol váš príchod pod Tatry?

Už dlhšie som v kontakte s pánom Jurinyim či trénermi Stantienom a Štolcom. Pred časom ma vedenie klubu oslovilo s tým, či by som nechcel zastávať pozíciu asistenta trénera pri mužoch. Nemal som nad čim váhať a odpovedal som kladne. Pre mňa je to veľká česť sa vrátiť do klubu, ktorý ma vychoval. Budem sa snažiť odovzdať svoje skúsenosti získané v zahraničných kluboch, kde som pôsobil ako hráč či tréner.

Ako aktívny hokejista ste toho precestovali naozaj dosť. Kde ste však pôsobili v pozícii trénera a aké vekové kategórie ste mali na starosti?

Tri sezóny som vo Francúzskom Clermonte zastával pozíciu hrajúceho hlavného trénera. V tej poslednej som pracoval ako asistent Daniela Babku v Nantes. Okrem toho som viedol výbery U15, U17 a U20. V minulej sezóne som pôsobil aj pri junioroch v Spišskej Novej Vsi.

Poznáte prácu svojich trénerských kolegov?

S Františkom Štolcom sa poznám roky. Romana Stantiena som spoznal ešte ako trinásťročný chlapec po príchode do Popradu. Vtedy som ho však vnímal ako hráča seniorov. Neskôr som mal tú česť byť jeho spoluhráč vo Vsetíne. Vybudovali sme si vzťah a stretávali sme sa aj počas jeho pôsobenia v Slovane Bratislava. Ja som veľmi rád, že mal záujem resp. súhlasil s tým, že budem jeho asistentom a že sa zhodneme v pohľade na hokej. Spolupráca nás všetkých bude bezproblémová.

Aké úlohy by ste mali plniť pri senioroch Popradu?

Na to máme ešte čas. Teraz sa plne venujeme hlavne skladbe kádra, čo má v týchto dňoch najväčšiu prioritu. Následne sa môže hlavný tréner rozhodnúť, aké presné úlohy budem plniť počas sezóny. Niečo môže predpovedať aj to, že som bol ako hráč obranca.