Dva góly Livingstona zariadili dnešnú výhru

HK Poprad – HC ´05 Banská Bystrica 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Prvá tretina priniesla vyrovnaný hokej. Hneď v úvode bol v dobrej šanci Svitana, ale nemieril presne. Hostia mali tutovku v 15. minúte. Počas oslabenia ušiel do úniku Bubela, Todykov ho vychytal.

V druhej tretine mal prvú väčšiu šancu Poprad. Kundrik v prečíslení v 25. minúte volil strelu, ktorú Weninger skrotil. V 30. minúte ušiel do úniku Petráš, tiesnený obrancom hostí nedokázal skórovať. Po hvizde mu dal zbytočný krošček na rebrá Vašaš a putoval na trestnú lavicu. Poprad ponúknutú presilovku využil po teči Livingstona – 1:0. Hostia reklamovali bránenie v hre brankárovi, ale videorozhodca potvrdil regulérnosť gólu a hostia šli opäť do oslabenia, ktoré Poprad nevyužil. Livingston v ňom však nastrelil ľavú žŕdku. 30 sekúnd pred koncom druhého dejstva Lamper natlačil Ulrycha na bránku, ten reagoval vyvolaním bitky, ktorú jasne vyhral. Zápas sa pre oboch však skončil.

Tretia tretina priniesla nápor Banskej Bystrice. Viacero šancí pokryl Todykov. Ujala sa však strela Tamášiho zo 49. minúty – 1:1. Keď to už vyzeralo, že zápas skončí v predĺžení, Arnielov nahodený puk odkopol korčuľou obranca Bystrice do Livingstona, od ktorého nôh sa puk odrazil za bezmocného Weningera – 2:1. Po klaksóne skočil o hlavu vyšší Berger do Brejčáka, popradský obranca ho v pasovačke zložil na lopatky za obrovského aplauzu domáceho publika.

Góly: 35. Livingston (Arniel, Svitana), 60. Livingston (Arniel, Svitana) – 49. Tamáši (Gabor, Crevier-Morin)

Rozhodovali: Hronský, Valach – Ordzovenský, Durmis

Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše: Ulrych, Brejčák (obaja Poprad) – Lamper, Berger (obaja Banská Bystrica) 5+DKZ za pästný súboj, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

621 divákov

iZlato najlepší hráč zápasu: James Livingston – Evan Weninger

Poprad: Todykov (Tomek) – Ulrych, Dalhuisen, Drgoň, Brejčák, Rymsha, Tam, Novajovský – Livingston, Arniel, Svitana – Bondra, Paločko, Vandas – Petráš, Mlynarovič, Mešár – Hudec, Kundrík, N. Bondra

Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Cardwell, Bačik, Björkung, Ďatelinka, Kostromitin, Crevier-Morin, Bdžoch – Michaud, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, Jendroľ – Vašaš, Tamáši, Melcher – Bodnár, Gabor, Bača

Corey Neilson (tréner Popradu) – Kolega zápas pekne zosumarizoval. Čelili sme dnes dobre organizovanému a koučovanému tímu Bystrice. Chceli sme sa poučiť zo zápasu v Bystrici. Prvá tretina bola trochu opatrná, potom sme hrali lepšie. V tretej naopak prebral iniciatívu súper. Musím chlapcov pochváliť ako hrali zodpovedne, bojovne, blokovali strely a chodili aj do šarvátok. Výborne zachytali obaja gólmani. Divákom sa musel zápas páčiť, pripomínal mi hru v play-off.

Antti Karhula (tréner Banskej Bystrice) – Poprad je veľmi silný tím a chceli sme nadviazať na výkon z nedele. Prvých 40 minút nebolo až tak dobrých. Aj keď sme mali šance, nevyužili sme. Celkovo dnes obaja gólmani podali výborný výkon. V tretej tretine sme šli za víťazstvom, vyrovnali sme, bohužiaľ sme dostali veľmi smolný gól. Aj o tom je hokej. K zápasu patrili aj bitky, ale všetko bolo férové a divákom sa musel duel páčiť. Na chlapcov som však aj tak za dnešný prístup hrdý.