Dvanásta sezóna v materskom klube

Hokejový klub Poprad a obranca Daniel Brejčák sa dohodli na novom kontrakte. 35-ročný člen defenzívy začne pod Tatrami už 6. angažmán po sebe. Svojou lojalitou sa zaradil na 7. pozíciu v tabuľke hráčov s najviac štartmi v HK Poprad.

Predĺženie kontraktu nebolo formalitou, ale prioritou. „V Poprade máme vynikajúce podmienky a zázemie. Rovnako aj doma mám pohodu, manželka sa o mňa výborne stará a synovia ma dobíjajú energiou. Preto som chcel prioritne zostať v HK Poprad,“ objasnil Brejčák zotrvanie v mužstve Kamzíkov.

Svoje ciele nemení. „Do každého zápasu nastupujem s tým, že odovzdám na ľade 100%. Taktiež si stále túžim splniť sen v podobe titulu v popradskom drese,“ prehlásil skúsený odchovanec Popradu s viac ako 700 štartmi v extralige.

Očakávania od stálice Popradu má aj lodivod Kamzíkov. Presne vie, aké sú jeho prednosti. „Je to malý veľký muž nášho tímu a popradský srdciar. Má obrovské skúsenosti. Je to výborný chlap na ľade aj mimo neho. Je taktiež skvelý korčuliar s výbornými zručnosťami a prehľadom v hre, vie sa obetovať pre tím a nebojí sa ani fyzickej hry a postaviť sa o hlavu vyšším súperom,“ ohodnotil Martin Hrnčár.

Podstatnú časť svojej kariéry nastupoval Brejčák v drese Popradu. V najvyššej slovenskej súťaži pôsobil aj v Kežmarku a Košiciach. Krátku štáciu mal v talianskom Kaltern/Caldaro. V uplynulom ročníku odohral v drese s kamzíkom na hrudi 55 zápasov a nazbieral 16 bodov (5+11), celkovo ich má v Extralige na konte 745.