Kamzíkov čaká letná príprava
3. mája 2017
Ľubomír Dinda bude aj naďalej obliekať modro-biely dres
5. mája 2017

Erik Čaládi podpísal zmluvu s Popradom

V novej sezóne Tipsport Ligy bude v popradskom hokejovom klube pôsobiť Erik Čaládi. Klub sa s ním dohodol na ročnej spolupráci.

Nitriansky rodák sa po rokoch strávených v Nových Zámkoch rozhodol pre nové pôsobisko. „Do Popradu som mal záujem prísť už minulosti, ale nevyšlo to, tak som rád, že teraz sa to podarilo. Veľmi sa teším do nového klubu a na podtatranské prostredie. Mám veľké očakávania samozrejme aj sám na seba,“ uviedol Čaládi pri podpise zmluvy. V novom prostredí ho čaká tréner, ktorý ho už viedol. „Viem, že pán Ozimák je kvalitný tréner, aj keď mňa trénoval už dávno. Je to profesionál a to isté bude očakávať aj od nás,“ dodal Čaládi na margo skúsenosti v podobe trénera.

Čaládi začal s hokejom v rodnej Nitre. Pod vedením trénera Ozimáka vyhral s dorasteneckým tímom titul majstra v Extralige dorastu. Debut medzi seniormi zažil už ako šestnásťročný. Vo výbere do 18 a 20 rokov reprezentoval Slovensko. V juniorskom veku strávil jednu sezónu v kanadsko-americkej OHL. Okrem Nitry obliekal dresy prvoligových Levíc, Piešťan a Topoľčian. 180 cm vysoký a 82 kg vážiaci útočník odohral v národnom tíme 4 zápasy. Vyskúšal si aj zahraničné angažmá vo Francúzskom Lyone. Dvadsaťdeväťročný krídelník pôsobil uplynulých 5 sezón v Nových Zámkoch, ktoré sa v priebehu troch rokov prebojovali z tretej najvyššej súťaže do Tipsport Ligy. Vlani mal v 54 zápasoch bilanciu 24 bodov za 10 gólov a 14 prihrávok.

 

Facebook komentáre