Fanúšikovia sa vrátia na zimný štadión

Do platnosti vstúpili nové pravidlá, ktoré garantujú minimálne 1000 divákov aj v horších časoch.

V piatok 23.7.2021 vstúpila do platnosti nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva, ktorá hovorí o tom, že v hľadisku sa môže otvoriť 50 % kapacity miest, čo v našom prípade znamená 2116 divákov. Podmienkou je preukázať sa negatívnym PCR alebo Lamp testom, nie starším ako 24 hodín, alebo dokladom o zaočkovaní, prípadne o prekonaní ochorenia COVID-19. Antigénový test po novom nebude na návštevu štadióna stačiť.

V prípade, že sa okres dostane zo stupňa monitoring do horších fáz v rámci Covid automatu, bude platiť limit najviac 1000 divákov v interiéri.

Definícia plne zaočkovanej osoby: človek dva týždne po druhej dávke dvojdávkovej vakcíny alebo tri týždne po prvej dávke jednodávkovej vakcíny, alebo dva týždne po prvej dávke dvojdávkovej vakcíny, ak v poslednom polroku prekonal covid.

Definícia osoby, ktorá prekonala covid-19: osoba, ktorá prekonala ochorenie covid-19 v období pred nie viac ako 180 dňami (ak bola pozitivita zachytená PCR alebo Lamp testom, nie antigénovým).

Definícia nezaočkovanej osoby: osoba, ktorá nespĺňa vyššie uvedené kritériá, má možnosť sa otestovať PCR alebo Lamp testom.