Kamzíkov povedie nová trénerská štvorica
12. apríla 2019
Kariéra trénera Paukovčeka sa s Popradom prelína veľmi často
13. apríla 2019

František Štolc: Mladí tréneri musia dostávať priestor, skúsenosti prináša Pavel Paukovček

Novým hlavným trénerom seniorov HK Poprad sa stal František Štolc. Vedenie klubu sa nebráni tomu, že išlo o dlhodobejší plán obsadiť tento post miestnym a mladým trénerom.

Ako prišlo k zmene vašich kompetencií pri A–mužstve Popradu?
Bol som oslovený vedením klubu a hneď som to aj prijal. Musím však dodať, že po štvrtom mieste z tejto sezóny to bolo pre mňa menšie prekvapenie.

Museli ste nad ponukou dlho rozmýšľať?
Tak to nie, aj keď som bol zaskočený, že k tomu prišlo práve teraz. Som už pri mužstve tri roky, preto som nemal prečo dlho váhať. Jediné, nad čím som premýšľal, bol tím spolupracovníkov, akých si ku sebe zvolím.

Beriete to ako tú pravú trénerskú skúšku?
Keby som neveril, že to zvládnem, tak túto pozíciu odmietnem. Okolo seba budem mať veľmi kvalitný tím, na ktorom sme sa aj s vedením zhodli. Aj káder by mal ostať pokope, preto si myslím, že by to mohlo priniesť úspech.

Ako beriete fakt, že vašim prvým asistentom bude dlhoročný hlavný tréner Paukovček?
Keď som dostal túto ponuku, mal som možnosť si vybrať aj spolupracovníkov. Vedel som, že koncepcia klubu je potiahnuť miestnych mladých trénerov. Preto som zvolil pána Šimka, ktorý mal dlhodobo výborné výsledky pri mládeži. Veď aj túto sezónu boli juniori vo finále. Chcel som preto dať šancu jemu, ako to bolo pred časom v mojom prípade. Myslím si, že slovenskí mladí tréneri nemajú veľa priestoru v extralige, to chceme zmeniť. Bolo mi jasné, že keďže pri senioroch nemáme také skúsenosti, preto ich po svojom boku potrebujeme. Pán Paukovček nám ich prinesie. My sa  poznáme veľmi dlho a ja si ho mimoriadne vážim. Som veľmi rád a ďakujem mu, že túto ponuku prijal.

Nie je to trochu zvláštne, že skôr vy by ste mali byť žiak, a takto ste skôr šéf?
Takto to neberiem. Všetci sme na jednej lodi. V našom prípade nie je až tak dôležité, kto bude hlavný tréner. My budeme rozhodnutia dávať spoločne, nebude to úplne špecifický prípad jasnej trénerskej jednotky.

Máte už svoju predstavu o kádri?
Snažíme sa udržať kostru mužstva. Nie je to ľahké, keďže veľa hráčov má naozaj zaujímavé ponuky, čo si svojimi výkonmi plne zaslúžili. Ja či vedenie klubu sa s nimi už dlhšiu dobu snažíme rozprávať o možnom pokračovaní v Poprade. Je to vec dohody z oboch strán. Ako sme už avizovali, už skôr sme sa dohodli na spolupráci s Takáčom a Vošvrdom, prezradiť zatiaľ bez konkrétneho mena môžem aj hráča mimo našich odchovancov či členov minuloročného kádra. Predbežne sme dohodnutí aj s ďalšími hráčmi a len čakáme na oficiálne podpísanie zmluvy.

Najprv teda chceme podpísať hráčov, ktorí tu hrali a získali štvrté miesto. Prioritou je aj rokovanie s ostatnými odchovancami, ktorí sú rozutekaní vo svete. Toto nie je najťažšia robota, predsa len majú inde veľmi dobré podmienky. Mne však uľahčuje túto prácu aj fakt, že som ich trénoval v mládeži a mám s takýmito hráčmi veľmi dobrý vzťah a oni moju robotu poznajú. Čo sa týka legionárov, zatiaľ sa pozeráme len na úspešných z nášho kádra. Až keď sa nám nepodarí zostaviť mužstvo z odchovancov, Slovákov a nich, príde rada na zahraničných hráčov. Spokojní sme boli napríklad s fínskou cestou.

Z vyjadrení z posledných dní sa dá dedukovať, že semifinále je málo. Bude cieľom finále?
Na cieľoch sa nič nemení, chceme hrať finále. Klub má víziu napredovať, preto je táto méta na mieste. A je jedno, či sa zmenil alebo ostal realizačný tím rovnaký.

Facebook komentáre