HK Poprad posilní Andrew Yogan

Do Popradu prichádza 30-ročný útočník Andrew Yogan, pre ktorého to bude druhé pôsobisko na Slovensku po Slovane Bratislava.

Yogan sa ukázal v skončenom ročníku v dobrej forme, v 65 zápasov strelil 27 gólov a pridal 35 asistencií. „Poprad sa ozval môjmu agentovi ihneď po skončení sezóny a prejavil veľký záujem o moje služby. Pre mňa to bola jasná voľba kvôli histórii klubu a tomu, že pred dvoma rokmi hrali finále. O príchode do klubu som sa rozprával s viacerými bývalými hráčmi, ktorí v Poprade pôsobili a každý z nich mi o klube povedal len to najlepšie,povedal po podpise zmluvy s Popradom.

V drese Slovana sa tešil zo zisku svojho prvého seniorského titulu a v tomto trende by rád pokračoval: „Mojim tohtosezónnym cieľom je jednoznačne zabojovať o titul. Veď o tom to vlastne celé je. V tejto fáze kariéry už rozmýšľam len nad víťazstvami. S tým prichádzam aj do Popradu.“

„Andrew potvrdil v minulej sezóne vysokú výkonnosť a kvalitu a my potrebujeme presne takého silového útočníka, ktorý sa vie presadiť, má dobrú strelu a vie zlepšiť aj efektivitu v presilovej hre. Mal by patriť k našim kľúčovým hráčom a verím, že zapadne do mužstva. Jeho podpis nám dá variáciu, aby sme sa gólovo nespoliehali iba na jednu formáciu, ale po správnom rozložení, môžu byť produktívne až tri útoky,“ zhodnotil novú posilu hlavný tréner Martin Hrnčár.

Andrew Yogan po juniorskej kariére v OHL pôsobil do sezóny 2016/17 v nižších zámorských ligách AHL a ECHL. Následne strávil necelých päť sezón v ICEHL (predtým EBEL). Z jeho posledného pôsobiska v Dornbirne prišiel pred minulou sezónou do bratislavského Slovana.