Tatranský pohár napíše 71. kapitolu
18. mája 2018
Štefan Fabian si v Poprade odkrúti štrnástu sezónu
21. mája 2018

Jindřich Abdul uprednostnil Poprad pred inými ponukami

Dvadsaťdvaročný odchovanec vsetínskeho hokeja ostáva aj v nasledujúcej sezóne hráčom HK Poprad.

Pre šikovného pravého krídelníka bola minulá sezóna premiérovou v našej extralige. Keďže s jeho výkonmi bolo spokojné aj vedenie popradského klubu, oslovilo ho s možnosťou pokračovania v spolupráci. “Mne sa v Poprade páčilo a bol som s podmienkami spokojný. Aj keď som mal aj iné varianty pre pokračovanie v kariére, nebolo veľmi nad čím rozmýšľať. Pán Jurinyi ma oslovil hneď po skončení sezóny a dohodnutí sme boli okamžite,” hovorí stále len dvadsaťdvaročný útočník o hladkom priebehu debaty medzi ním a klubom.

Aj keď má Jindřich na svojom konte niekoľko zápasov v kvalitnej EBEL lige (Znojmo – 33 zápasov, 4+3), pod Tatry prišiel z prvoligového Prešova. Tam v sezóne 2016/17 doslova bodovo explodoval (30 zápasov, 22 + 33), a tak sa od neho čakali kvalitné výkony aj v extralige. Najmä záver sezóny mu vyšiel a nakoniec bolo dosiahnutých 24 bodov celkom v poriadku. “Extraliga bola opäť niečo úplne nové. V EBEL lige sa hrá hore – dole, no žiaden extra systém by som v tej hre nehľadal. Prvá liga nemá až takú kvalitu ako najvyššia. Najprv som sa rozkukával, no postupom času to bolo lepšie a lepšie a od septembra to hádam bude z mojej strany super.” 

184 centimetrov vysokého a 86 kilogramov vážiaceho hráča teší aj skladba popradského kádra. “Sledoval som to pozorne a vyzerá to tak, že budeme mať silný tím. Ja dúfam, že sa dostaneme ďalej, ako tomu bolo naposledy.”

 

Facebook komentáre