Poprad otočil zápas s Košicami v posledných sekundách
1. marca 2018
Preview zápasu HC 07 Detva vs HK Poprad
2. marca 2018

Juraj Bondra: divák potrebuje vidieť pikantné veci

V priebehu aktuálneho ročníka najvyššej hokejovej súťaže odohrali hráči Popradu už 51 duelov. Do cesty sa im nepostavil súper, ktorého by nedokázali zdolať. Na konci zápasu sa radovali 28-krát, za kratší koniec ťahali v 23 prípadoch. Svoj názor na predvedenú hru nám v rozhovore prezradil konzultant HK Poprad Juraj Bondra. V závere sa dočítate, koho by si prial do playoff.

Aký máte pohľad na hru Kamzíkov?
Keď to rozoberieme na drobné, tak sme radi, že sme nazbierali body a už skôr sme si zabezpečili miestenku v play off. S postavením v tabuľke môžeme byť spokojní. Čo sa týka hry, tak je to kolísavé. Po vyhratom domácom zápase panuje spokojnosť, keď sa prehrá tak športová verejnosť nie je spokojná. Naše mužstvo nedokáže dlhodobo ustáliť výkony, aby boli diváci spokojní s predvedenou hrou a výsledkom najmä po domácich zápasoch.

V čom sa nám najviac nedarí a ktoré úseky hry by ste zlepšili?
Nedostatky vidím v obrane. Prehrávame osobné súboje v našej tretine a chýba kvalitnejšia robota smerom dozadu. Útočníci tak musia viac pracovať v obranných činnostiach a nedokážu byť plnohodnotní vpredu.

Naplnili očakávania hráči, ktorí boli angažovaní už pred sezónou?
Môj pohľad je taký, že obranca musí brániť a fyzicky aj psychicky vplývať na útočníkov. Súperovi útočníci si nemôžu vytvárať toľko šanci a gólových príležitostí. Divák potrebuje vidieť šance v útočnej fáze, osobné súboje, boj a pikantné veci. Je spokojný aj keď sa prehrá, ale keď hráč do toho nedá srdce, tak to zbadá. Je škoda, že pravidlá limitujú klub napríklad v tom, aby sa na veľkoplošnej obrazovke objavili atraktívnejšie zábery. A práve to láka fanúšika. Zároveň by sa tak vytváral väčší tlak na rozhodcov.

Máte želanie na štvrťfinálového súpera?
Ja by som si najviac prial Trenčín. Dokážeme hrať s nimi fyzický hokej. Košice sú doma na ich ihrisku silné a naše fauly nás tam potápajú. Zvolen má silu celoplošného hokeja. Hlavne u nich nás dokážu zavrieť. Nitra má útočnú silu a Banská Bystrica zase fyzickú, hoci sme s nimi vyhrali, ale v playoff to bude iné. Súpera rozlúsknu najbližšie zápasy. Pripraviť sa musíme na každého, kto sa nám postaví do cesty.

Facebook komentáre