Proti Novým Zámkom sme neuspeli
29. januára 2019
Na zápase si pripomenieme 74. výročie oslobodenia mesta
1. februára 2019

Kamzíci si zatrénovali so školákmi z Novej Ľubovne

Popradskí hokejisti majú v momentálnej dobe nahustený zápasový program. Už o necelý týždeň ich čaká reprezentačná prestávka, no ešte pred ňou musia odohrať 2 domáce zápasy so Žilinou a Detvou. Tréning Kamzíkov pred týmito ťažkými zápasmi tak dostal novú príchuť. Odohrával sa totiž na ZŠ s MŠ v Novej Ľubovni za účasti vyše 300 detí.

Je vždy krásne si vziať korčule a hokejku a vycestovať na zamrznutý rybník alebo umelú ľadovú plochu pod holým nebom a zahrať si hokej alebo si len tak zakorčuľovať. Kamzíkom sa to podarilo. V spolupráci so Základnou školou s Materskou školou Nová Ľubovňa vznikla idea, ktorá by mohla pomôcť k propagácii hokeja a športu u malých detí. Hokejový tréning pod holým nebom za účasti všetkých detí a popradských Kamzíkov.

Myšlienka zorganizovať toto podujatie vznikla už dávno. ,,Zavolal nám pán Peter Žifčák, regionálny rozvojový manažér SZĽH, či by sme nemali záujem o možnosť zorganizovať verejný tréning v Novej Ľubovni, pretože ihrisko a zázemie spĺňalo všetky kritériá, ktoré sme chceli. Hlavnou vecou bola základná škola, odkiaľ chodia deti k nám do prípravky a vedeli sme, že tam majú skvelé ihrisko s dobrým ľadom. Som veľmi rád, že sa nám to podarilo zorganizovať a že sme túto prvú tréningovú jednotku dokázali absolvovať,” vyslovil spokojnosť Ľudovít Jurinyi.

,,Bolo to super spestrenie tréningu. Určite lepšie, než by sme mali trénovať v Poprade a trénovali by sme ako každý iný deň. Všetci sme si to veľmi užili a dodalo nám to veľa síl do ďalších bojov. Ďakujeme všetkým zúčastneným, ktorí nás prišli podporiť,” okomentoval zážitok útočník Jindřich Abdul.

Útočník Martin Belluš si prítomnosť detí pochvaľoval a verí, že sa medzi nimi nájde skrytý talent. ,,Aj keď sme prišli z Nových Zámkov neskoro v noci, tak sme si to užili. Bolo super vidieť všetky tie deti aké sú šťastné a ako ich to baví. Snáď sa medzi nimi v budúcnosti objaví nejaký úspešný hokejista,” dodal po tréningu Belluš.

Dávid Bondra obľubuje takéto podujatia. ,,Veľmi sa mi táto akcia páčila. Bolo aj dobré počasie, navyše s výbornou atmosférou. Mám radosť, keď vidím úsmev na tvárach detí. Dnešný deň som si užil a myslím si, že aj všetci ostatní.” 

Vedenie HK Poprad sa snaží aj takouto formou prilákať deti nielen k hokeju, ale aj k samotnému športovaniu. ,,Chceli sme ukázať aj deťom, že popradský mužský hokej je úzko spätý s mládežou. Aj takouto formou sme sa snažili deti motivovať a veríme, že sa k nám pridajú. Veľmi sa teším, že nám prialo aj počasie a že chlapci boli otvorení tomuto podujatiu, tešili sa. Musím pochváliť pripravenosť ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa na čele s pani riaditeľkou, ktorá nám vyšla v ústrety všetkému, čo sme dnes potrebovali. Čo nás ohromne prekvapilo, tak bola samotná účasť. Vyše 300 detí na tréningu nám vytvorilo krásnu atmosféru. Čakali nás a tešili sa spolu s hráčmi. Urobili sme im radosť, o hráčov bol veľký záujem. Deti mali ohromnú radosť z toho, že sa môžu odfotiť s hráčmi alebo získať podpisy, ba dokonca si s nimi aj zakorčuľovať. Pre mnohé deti sú hokejisti vzormi, a preto by mali byť takéto akcie častejšie,” dodal na záver dnešnej akcie Jurinyi.

HK Poprad ďakuje ZŠ s MŠ Nová Ľubovňa za krásny deň strávený v spoločnosti všetkých zúčastnených a praje všetkým množstvo úspechov.

Facebook komentáre