Kamzíci v karanténe (1. časť)

Tipos extraliga odštartovala v plánovanom termíne, nie však v plnom zložení. Koronavírus narušil hrací plán ligy. Niektoré kluby nestihli odohrať ani viac ako 2 zápasy. Vírus zastavil aj popradských hokejistov. U 12 z nich sa objavil pozitívny výsledok, a preto ostal celý tím doma. Ako sa s tým vysporiadali Kamzíci?

Patrik Svitana
Karanténu strávime doma spoločne s rodinkou. Na jednej strane je to celkom sranda, kedže máme doma malého syna, ktorý už moc neposedí a stále si pytá pozornosť. Žiada, aby sme sa mu venovali. Zistili sme, že máme donášku potravín aj u nás v Poprade, takže využiváme služby, aby sme nemali prázdno v chladničke a mali čo variť. Popravde, ide to pomaličky, ale verím, že to všetci zvládneme a čoskoro sa vidíme na ploche.

Marcel Haščák
Karanténu trávim so svojim synom v apartmáne neďaleko Popradu. Snažím sa ho celý deň zabaviť, čo znamená pozeranie rozprávok, vymýšľanie spoločných hier, kreslenie. Jednoducho všetko, čím dokážem zabaviť trojročné dieťa v karanténe. Nákupy nám nosí náš skvelý dedo a skvelá babka nám posiela vynikajúce obedy a večer.

Dávid Skokan
Naša karanténa prebieha doma v Spišskej Sobote, kde žijeme s manželkou a tromi deťmi – Agneskou, Adelkou a Dávidkom. Ráno sa zobudíme, dáme si raňajky, nasleduje spoločné učenie s Agneskou. Adelka sa zatiaľ hrá a Dávidko doobedu spí. Manželka nám navarí obed. Poobede sa spolu hráme v izbe, potom si oddýchneme a pospíme. K večeru sa opäť hráme. Dookola robíme to isté. Je to trošku ubíjajúce, pretože nemôžme ísť ani vonku. Myslím si, že to zvládneme, aj keď to s deťmi nie je jednoduché, ale musíme to spoločne vydržať.

Tomáš Vošvrda
Ako správny gólman som chytil veľkú dávku. Prvých 16-18 hodín som mal teplotu max. 39,3 °C, bolesť kĺbov a najmä bedrových a stehien. K tomu únava a bolesť hlavy. Po tej spomínanej dobe to utíchlo a cítim sa skôr ako nachladený. Je pravda, že nezvyknem mať vôbec horúčky a byť chorý. Je to u mňa skôr výnimka, a preto to nebolo nič príjemné. Kto však zvykne byť chorý, tak mu to príde ako chrípka. Celý čas sme doma s rodinou, varíme a pozeráme sa na rozprávky. Počas toho riešime všetky záležitosti cez telefón a e-maily. Už sa však tešíme na vrátanie sa do klasického režimu – tréning, práca a škôlka.

Matej Paločko
Ja trávim karanténu v Tatrách v malom byte. Po 4 dňoch karantény si pravdu povediac neviem predstaviť, ako budem tráviť zvyšok času. Celý deň mi trvá strašne dlho, tak sa snažím vždy niečim zabaviť, napr. čítaním knihy. Poslednú som prečítal po druhom dni. Pozerám Netflix či hrám PS4, no všetko ma rýchlo omrzí. Pokúšam sa na každý deň naplánovať aktivitu, pri ktorej len nesedím, ale mám nejaký pohyb, ako je power jóga, alebo si nájdem zopár jednoduchých cvikov. Som v kontakte s rodinou, s ktorou si voláme, keď majú čas, ale aj so spoluhráčmi, s ktorými odpočítavame koniec karantény. O jedlo sa stará moja priateľka, ktorá býva kúsok odomňa. Vždy všetko pripraví a položí mi to pred dvere, začo jej veľmi pekne ďakujem. Prajem si, aby sa toto obdobie rýchlo skončilo, a bolo to tak, ako kedysi.