Kladno zdolalo Poprad a obsadilo tretie miesto

HK Poprad – Rytíři Kladno 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Na začiatku šiestej minúty potiahol puk do pásma Kladna Meliško a jeho strieľanú prihrávku tečoval Soberg – 1:0. V 13. minútej Machač kolenom zlikvidoval Paločka, Poprad však päťminútovú presilovku nevyužil. V 19. minúte zabudla obrana na voľného Sotnieksa a ten sa spred bránky nemýlil – 1:1.

V 25. minúte brankár hostí zle rozohral, dostal svojho obrancu pod tlak, ten nedokázal vyhodiť puk z pásma, ktorý zachytil Meliško a jeho strelu dorazil Valigura – 2:1. V 35. minúte rýchlo zakombinovali hostia a Indrák prepálil Petersa – 2:2.

V 49. minúte Kladno zahralo svoju presilovku výborne, na konci rýchlej akcie bol Kubík – 2:3. Poprad to skúsil ešte počas powerplay, gól z toho nedal, naopak štyri sekundy pred koncom duelu inkasoval z hokejky Filipa – 2:4. Kladno skončilo na 3. mieste, Poprad na poslednom štvrtom.

Góly a asistencie: 6. Søberg (Meliško, Yogan), 25. Valigura (Meliško) – 19. Sotnieks (Michnáč, Indrák), 35. Indrák (Beran, Sotnieks), 49. Kubík (Plekanec), 60. Filip

Rozhodovali: Hronský, Štefik – D. Konc ml., Knižka

Vylúčení: 7:2 na 2 min., navyše Machač 5+DKZ za faul kolenom, presilovky 0:1, oslabenia 0:0

Najlepší hráči zápasu: Jakub Meliško – Kristaps Sotnieks

857 divákov

HK Poprad: Peters – Vainio, Kotvan, Drgoň, Meliško, Bokroš, Brincko, Šeliga, Brejčák – Svitana, Skokan, Yogan – Søberg, Suchý, Valigura – Kundrik, Mlynarovič, Kukuča – Petráš, Paločko, Sokoli

Rytíři Kladno: Brízgala – Dotchin, Slováček, Babka, Sotnieks, Kehar, Veber – Filip, Plekanec, Kubík – Melka, Zikmund, Michnáč – Beran, Indrák, Procházka