Koniec školského roka s Kamzíkmi

V dnešný deň si niektorí školáci okrem vysvedčenia odniesli zo školy aj nezabudnuteľný zážitok.

Pred najobľúbenejšou časťou roka všetkých študentov navštívili žiakov Základnej školy na Vagonárskej ulici v Spišskej Sobote hokejisti HK Poprad. Dvojica útočníkov Samuel Mlynarovič a Matej Paločko vyprevadila svojich nasledovníkov v športových hokejových triedach na letné prázdniny. Asistoval im maskot Kamko.

Pred odchodom zo školských lavíc zablahoželali žiakom 4. a 5. ročníka k výsledkom ich celoročnej snahy a slovami chvály ich povzbudili do ďalších rokov štúdia a budovania hokejovej kariéry.

S príjemnými pocitmi sa do školy vrátil jej bývalý absolvent a súčasný hráč popradských Kamzíkov. „Dlho som v týchto priestoroch nebol. Veľa sa tu zmenilo, je vynovená a krajšia ako v časoch, keď som ju navštevoval. Bolo pekné vidieť deti a našu budúcnosť. Nič iné nám neostáva, len byť pre nich vzormi,“ povedal Samuel Mlynarovič. Pri vysvedčení zaspomínal aj na svoje školské časy. Priznal sa, aký bol žiak. „Na základnej škole som bol dobrý žiak, mal som jednotky, neskôr samozrejme aj dvojky. Na strednej škole to pokuľhávalo. Veľa času som trávil na štadióne a nevenoval som sa škole tak, ako by som chcel. Keď sa pozriem na to spätne, tak som tomu mohol dať viac a mohol som to štúdiom dotiahnuť inde. Keby som mohol vrátiť čas, urobil by som veci ináč“, uzavrel útočník so štrnástkou na drese.