Roman Stantien: Nemali sme väčšie výkyvy
8. apríla 2019
Štatistické zaujímavosti HK Poprad po konci sezóny 2018/19
9. apríla 2019

Ľudovít Jurinyi: Prioritou bude udržať si kostru kádra

Riaditeľ klubu a predseda predstavenstva Hokejového klubu Poprad v rozhovore hodnotí ukončený ročník.

Panovala v priebehu sezóny spokojnosť s výsledkami mužstva?
Po športovej stránke určite áno, keďže od začiatku sme sa držali na popredných miestach a neboli z našej strany badateľné žiadne väčšie výkyvy čo sa týka výkonnosti alebo posunu či prepadu v tabuľke.

Mali hráči vytvorené postačujúce podmienky a zabezpečené všetko čo potrebujú?
Povedal by som, že na slovenské pomery mali nadštandardné podmienky. Je to skôr otázka na hráčov a oni musia posúdiť, či boli spokojní. Z našej pozície sme však spravili všetko preto, aby mali potrebné zabezpečenie k podávaniu adekvátnych výkonov.

Zvládol klub sezónu po ekonomickej stránke?
Držali sme sa v stanovených intenciách, ktoré sme si dali. Celkové uzatvorenie sezóny po finančnej stránke budeme vedieť až koncom mesiaca, resp. až v máji. Dobiehajú nám ešte niektoré zmluvy. Verím, že to klub bez problémov zvládol.

Fungovalo v klube všetko aj po organizačnej stránke?
Po organizačnej stránke sme zvládli v priebehu sezóny náročné situácie a všetko fungovalo skoro na 100 %. Vždy sú detaily, ktoré treba vylepšiť, ale preto sme tu, aby sme sa aj my do ďalšej sezóny zlepšovali. Všetko bolo v poriadku a fanúšikovia museli byť spokojní.

Vyskytli sa nejaké problémy? Spomenúť možno neoprávnený štart hráča.
Stále si budem stáť za tým, že máme elektronický systém, ktorý by mal fungovať a takéto veci sa nemôžu stávať. Ak systém povolil štart hráča, tak buď by takýto systém mal fungovať na 100 % alebo by nemal fungovať vôbec. Samozrejme nás to mrzelo a nebolo to spravené vedome.

Čo vás potešilo?
Teším sa, že úroveň ligy bola na vysokej úrovni. Hral sa dobrý hokej a všetkých 12 tímov hralo kvalitnú vyrovnanú partiu. Myslím si, že nikto nebol outsiderom. Aj keď prídu opatrenia resp. obmedzenia v rámci ligy týkajúce sa legionárov, tak to možno lige pomôže, možno nie.

Aká je budúcnosť HK Poprad, čo sa pripravuje?
Momentálne prebiehajú sedenia s hráčmi, bavíme sa o zmluvách na budúcu sezónu, keďže väčšinu kádra by sme si chceli nechať. Viacerí chlapci majú ponuky z iných mužstiev a líg. Prioritou bude udržať si kostru kádra, brankársky post, obranu a útok. Ak niekto odíde, tak vhodne to doplniť. Máme spravený skauting a mená viacerých hráčov, ktorých by sme tu chceli. Najhlavnejšou časťou sú rokovania s partnermi. Niektoré už prebehli a musím povedať, že väčšina partnerov chce naďalej s nami spolupracovať.

Facebook komentáre