Tréneri mládeže v nasledujúcom ročníku v novom zložení
7. mája 2018
Zámorskú hokejovú školu bude reprezentovať Max Ross
9. mája 2018

Marcel Petran si predĺži pôsobenie v mužstve Kamzíkov

Aj tri mesiace v Poprade stačili Marcelovi Petranovi na to, aby sa stal jedným z prvých hráčov, s ktorými sa vedenie klubu rozhodlo dohodnúť na predĺžení spolupráce aj pre ďalšiu sezónu.

Tridsaťjedenročný obranca pôsobí v Poprade od decembra minulého roku. Počas tohto obdobia stihol odohrať v drese s kamzíkom na hrudi 30 duelov s bilanciou 3 góly a 7 asistencií. Keďže bola s výkonmi tohto dobre stavaného hráča spokojnosť, klub sa s ním rozhodol predĺžiť spoluprácu aj pre ďalšiu sezónu. “S doterajším účinkovaním v Poprade som bol spokojný aj ja osobne. Po skončení sezóny ma vedenie oslovilo, či by som tu neostal aj naďalej. Ani chvíľku som neváhal. Keďže pochádzam z neďalekého Liptovského Mikuláša, nemám to domov ďaleko. V septembri mi ide syn do škôlky, aj preto to bola najlepšia alternatíva. Mám tu vytvorené veľmi dobré podmienky a aj vedenie vie čo robí. Toto nie je v dnešnej dobe na Slovensku pravidlom.”

Marcel prišiel do Popradu so svojimi 190 centimetrami a 97 kilogramami pritvrdiť hru a dodať istotu v defenzívnych radoch. Tréneri mu však často naordinovali aj iné úlohy. “Prišiel som sem ako silový obranca, no často som hrával napríklad aj presilovky. Nebolo to teda len čisto o obrane. Uvidíme, ako to bude v budúcej sezóne. Všetko to bude na trénerovi, na čo mu budem dobrý a na čo nie,” hovorí o prekvapujúcich úlohách z minulej sezóny dnes už skúsený a zahraničnými anabázami ostrieľaný zástanca tvrdého hokeja. Práve v tom, čo by malo byť jeho úlohou, má jasno. “Môj štýl hokeja je skôr o obrannej činnosti. Nechcem veľmi vymýšľať s pukom. Sám som si vedomý, že nie som nejaký extra driblér. Najlepšie je pri našej skupine obrancov hrať jednoducho, rýchlo rozohrať a mať pokoj a bezpečie pre brankára. Nech sa s ním hrajú útočníci tam, kde nemôžu nastať rozhodujúce chyby (smiech).”

Posledné dni sú v Poprade orientované na skladbu budúceho kádra. Aj keď nemá Marcel presný prehľad o svojich budúcich spoluhráčoch, jedno meno ho zaujalo. “Pravdu povediac ani sám neviem, kto všetko je podpísaný. Dôležité je, ako bude vyzerať káder počas letnej prípravy či na ľade. Hlavne nech je opäť dobrá partia a sadneme si ľudsky. Ak je dobrá kabína, pretaví sa to aj do výsledkov a možného úspechu. Zaznamenal som však, že prichádza Jano Ťavoda. Osobne ho nepoznám, len ako súpera. Je to podobný typ obrancu ako ja. Je veľký a silný. Je vždy dobré, ak máte nejakého podobného sparingpartnera po svojom boku.”

Marcel Petran doteraz pôsobil v slovenskej extralige (Poprad, Liptovský Mikuláš, Banská Bystrica – 246 zápasov, 10+29), prvej slovenskej lige (Ružomberok, Prešov, Liptovský Mikuláš), českej extralige (Zlín), českej prvej lige (Havířov), maďarskej Erste Lige (Ujpesti), Kazachstane (Arlan Kokshetau) a britských EPIHL či EIHL (Basingstoke Bison, Bracknell Bees, Edinburgh Capitals).

Facebook komentáre