Matej Paločko súčasťou Kamzíkov aj ďalšiu sezónu

HK Poprad sa dohodol na pokračovaní spolupráce s odchovancom Matejom Paločkom.

25-ročný center vstúpi do svojej piatej sezóny v drese A-tímu. „Po finále mi prišli aj iné ponuky, ale ja som bol s vedením Popradu ústne dohodnutý na novej zmluve už počas sezóny. Som rád, že tu môžem ostať a pokračovať vo svojom rozvoji. Chcem presvedčiť realizačný tím a dostávať väčší priestor na ľade,“ povedal po podpise zmluvy Paločko.

„Chcem nadviazať na výkony v play-off a pokračovať v nich,“ dodal.

„Matej sa ukázal vo výbornom svetle, čo sa týka defenzívnych úloh a oslabení, v play-off odohral výborné zápasy a ja verím, že to takto ostane. Ukázal mi, čoho je schopný a dostane úlohy adekvátne jeho kvalitám,“ povedal o ňom hlavný tréner Peter Mikula.

Matej Paločko prešiel v Poprade všetkými mládežníckymi kategóriami. Dve sezóny odohral v českej juniorskej lige a v tej druhej dostal aj šancu medzi seniormi v Benátkach nad Jizerou. V tejto sezóne reprezentoval aj Slovensko na MS do 20 rokov, kde získal dve asistencie v piatich dueloch. Za Poprad odohral 179 zápasov s bilanciou 16 gólov a 32 asistencií. Jeden ročník strávil na hosťovaní vo francúzskom Nice.