Mike Dalhuisen ostáva v popradskom drese

HK Poprad predĺžil zmluvu s holandským obrancom Mikeom Dalhuisenom.

Hokejový Poprad dokázal udržať oporu zadných radov Mikea Dalhuisena. 31-ročný obranca začne svoju druhú sezónu v slovenskej najvyššej súťaži. Tú predošlú odštartoval v drese Michaloviec, kde nastúpil v 33 zápasoch a získal v nich 18 bodov za päť gólov a 13 asistencií. Po výmene do Popradu pridal ďalších 10 bodov (5+5) v 16 zápasoch.

„Rozhodol som sa predĺžiť kontrakt s Popradom, pretože má všetko čo môže ponúknuť. Je to vysokoprofesionálna organizácia vedená perfektnými lídrami, ktorí sa nerozumejú iba biznisovej stránke, ale aj hokejovej stránke z pohľadu hráčov. Mesto je taktiež veľmi pekné a výborné pre bývanie s krásnym výhľadom na hory. A samozrejme aj fanúšikovia. Vždy som mal dobré vzťahy s fanúšikmi všade kde som hral, a aj napriek tomu, že som v Poprade nebol dlho, cítil som sa tu akceptovaný a vítaný s otvorenou náručou. Poprad je fantastické miesto a teším sa na úspešnú sezónu,“ povedal Mike o dôvodoch svojho pokračovania v Poprade.

„Rokovania s Popradom prebehli hladko. Najprv mi oznámili, že by ma radi podpísali do ďalšej sezóny a ponúkli mi realistický kontrakt. S predĺžením som súhlasil a počas rokovaní sme vyladili podmienky a dohodli sa. Bol o mňa veľký záujem aj z iných klubov a niektoré sa snažili, aby som rozviazal zmluvu s Popradom,“ dodal holandský obranca ohľadom rokovaní.

Popradský tím netají vysoké ambície a rovnako to vníma aj Dalhuisen. „Cítim, že ak by vírus nezničil predošlú sezónu, mali sme spolu s tímom vysokú šancu vyhrať titul. Teraz ostane kostra tímu z minula a prídu aj noví kľúčoví hráči, ktorí nám môžu pomôcť za úspechom.“

Koronavírus donútil legionárov doslova ujsť z Popradu. „Rýchlo som po prerušení tréningov odletel do Holandska a strávil som tam pár dní s rodinou. Očakával som návrat do Popradu, kde som mal všetky veci aj psíka Simbu. Po dvoch dňoch v Holandsku som sa dozvedel, že krajina sa chystá uzatvoriť a ak by som šiel po veci, musel by som po návrate nastúpiť do karantény. Preto som ostal v Holandsku a musím poďakovať miestnym kamarátom, že sa perfektne postarali o Simbu. Doma som pomáhal otcovi v jeho firme na výrobu bicyklov a strávil som krásny čas s rodinou.“

Mike momentálne trávi čas vo svojom dome v španielskom Alicante a v Poprade sa bude hlásiť začiatkom augusta.

Dalhuisen strávil väčšinu kariéry v zámorí, po pôsobení v univerzitnej súťaži NCAA začal profesionálne hrať v AHL a ECHL. Po návrate do Európy pôsobil jednu sezónu v Dánsku, kde sa stal s tímom Esbjergu dánskym majstrom, dve v ruskej nižšej súťaži VHL v drese kazašského Usť-Kamenogorsku a pred príchodom na Slovensko odohral rok v nemeckej DEL2. Holandsko reprezentoval v kategóriách do 18 a 20 rokov a zúčastnil sa štyroch seniorských šampionátov nižšej kategórie.