Mikulov víťazný návrat proti Trenčínu

HK Poprad – HK Dukla Trenčín 3:2 pp (1:0, 1:1, 0:1, 1:0)

Nedeľný súboj Kamzíkov proti Vojakom priniesol dva body domácemu celku. Prvú veľkú šancu, ktorá dvihla divákov zo sedadiel, mal v 3. minúte Skokan. Skóre stretnutia otvorili zverenci trénera Mikulu až v 6. minúte, keď sa presadil Bubela. Úvodná časť priniesla ešte kombináciu prvého útoku a na jej konci bol, žiaľ, neúspešný Drgoň. Možnosť skórovať mali po strelách aj Bubela a Svitana.

Druhá časť priniesla niekoľko vyl´účení najmä na strane domácich. Do streleckej listiny sa zapísal v 31. minúte Kukuča. Hostia nezaváhali po chybnej rozohrávke Popradu a v 39. minúte to potrestal Petráš – 2:1.
V záverečnej časti potrestali hostia Paukovčekov faul. V 58. minúte vyrovnal Tourigny. Zápas rozhodlo predĺženie, triumf zabezpečil kapitán Patrik Svitana.

Góly: 6. Bubela (Drgoň, Brincko), 31. Kukuča (Brincko, Drgoň), 62. Svitana (Skokan, Drgoň) – 39. Petráš (Ulrych, Sloboda), 58. Tourigny (Pietroniro, Čacho)

Rozhodovali: Krajčík, Baluška – Vyšný, Drblík

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

1 152 divákov

iZlato najlepší hráči zápasu: Patrik Svitana – Šimon Petráš

Zostavy

HK Poprad: Peters – Drgoň, Brincko – Vainio, Kotvan – Meliško, Jasečko – Mešár – Svitana, Skokan, Záborský – Yogan, Paukovček, Bubela – Kukuča, Paločko, Valigura – Petráš, Suchý, Sokoli – Dlugoš

HK Dukla Trenčín: Lacouvee – Starosta, Tourigny – Ulrych, Pietroniro – Hlaváč, Martiška – Ozols – Sloboda, Čacho, Petráš – Valach, Flick, Thelin – Krajčovič, Sojčík, Hudec – Belluš, Jurík, Stahoň

Hlasy po zápase

Peter Mikula, HK Poprad:
Dnes platilo „Každý chvíľku ťahá pílku.“ Pol zápasu sme to boli my, mali sme dosť šancí, ktoré sme nevyužili. Za stavu 1:0 mohlo byť aj 4:0. Potom sa misky váh začali preklánať. Urobili sme zbytočnú chybu a dostali sme na 2:1. Iniciatívu začal preberať Trenčín. Z pohľadu spravodlivosti to bolo naozaj na predĺženie. My sme mali borca, ktorý súpera povodil a strelil gól. Z hľadiska prístupu však viem, kde nás tlačí topánka. Trenčín prišiel nabudený. Musím ale nášmu mužstvu pogratulovať za prístup a videl som dnes výraznú snahu.

Róbert Döme, HK Dukla Trenčín:
Gratulujem súperovi k zaslúženej výhre v predĺžení. V druhej tretine sme mali obrovské šťastie, potom sme sa do zápasu vrátili. Vyšiel nám ťah s odvolaním brankára a vyrovnali sme na 2:2. Myslím si, že Poprad hral veľmi dobre. My sme nemali svoj deň a musím povedať, že sme dve a pol tretiny hrali zle. Ako keby nám chýbala energia. Je taktiež cítiť, že veľa cestujeme. Nechcem sa vyhovárať ani brať kredit Popradu, ale dnes obe strany boli poškodené, čomu som nechápal.