Na slovíčko s maródom: Jørgen Karterud

Sezóna je v plnom prúde, pričom Kamzíci tuho bojujú o každý tipsportligový bod. Boje sú náročné, tabuľka je vyrovnaná a ako to už býva, hokej je k zdraviu hráčov niekedy nemilosrdný. Svoje by o tom mohla povedať aj trojica útočníkov HK Poprad, menovite Jørgen Karterud, Matúš Paločko a Matúš Matis, ktorí si kvôli svojim zraneniam neobuli korčule už nejaký ten týždeň.

Maródka v tíme Popradčanov nie je ani veľmi početná, no nedá sa povedať, že nezasiahla do plánov trénerského a realizačného tímu. Mimo hru sa postupne dostala trojica útočníkov, od ktorých si vedenie a aj fanúšikovia veľa sľubovali. To určitým spôsobom narušilo tímový koncept a zapríčinilo, že sa vedenie Kamzíkov muselo začať obzerať po adekvátnych náhradách.

Ako prvý sa na listinu zranených hráčov dostal nórsky krídelník, Jørgen Karterud. Ten mal za sebou veľmi vydarenú prípravu, no zranenie v oblasti triesla ho už od začiatku veľmi eliminovalo. Niekoľko prvých zápasov odohral dobre stavaný útočník aj cez bolesť, no ani fanúšikovia a ani on sám nebol spokojný so svojim výkonom. S vedením sa preto rozhodli pokračovať v procese liečby, pričom tento proces si vyžiadal odchod hráča do Nórska priamo za špecialistom tamojšieho národného výberu. „Stalo sa mi to počas zápasu. Korčuľoval som v plnej rýchlosti a zrazu som počul a zacítil niečo čudné v mojej nohe. Snažil som sa to ešte rozchodiť počas niekoľkých striedaní, no bolo to veľmi bolestivé a nemohol som vôbec pohnúť nohou,“ opísal svoje dojmy zo zranenia Karterud. Spočiatku lekársky tím nevedel, čo môže hráča trápiť, pričom muselo nasledovať niekoľko testov, ktoré mali odhaliť, čo vśa v danom inkriminovanom okamihu vlastne udialo. „Niekoľko dní po tom som odišiel do nemocnice, kde mi pomocou MRI a ultrazvuku robili ďalšie testy. Nanešťastie sa potvrdilo, že mám natiahnuté triesla,“ objasnil nórsky forvard, ktorý je zatiaľ sklamaný, že nemohol na ľade ukázať viac.

Celá rehabilitácia však prebieha podľa plánu a Jørgen už v najbližších dňoch vykorčuľuje so svojimi spoluhráčmi do ostrého tréningu na ľade. „Rehabilitácia prebieha v poriadku a zaznamenal som zatiaľ výrazný progres. Ak mám však povedať pravdu, bolo to nudné obdobie a frustrovalo ma hlavne to, že nemôžem naskočiť do hry. Ďalším krokom k rekonvalescencii bude tréning na ľade, ktorý absolvujem už koncom týždňa a od toho sa odrazíme. V tejto fáze je už bolesť preč, hoci sval nie je ešte úplne zregenerovaný. Tu prichádza na rad tá zložitejšia časť, keďže ak nechcem opäť ten sval natiahnuť, musím pomaly nabehnúť do tréningového procesu a v ďalšom priebehu byť nadmieru opatrný,“ doplnil severský legionár v službách Popradu.