Na slovíčko s posilou: Brandon Mashinter

Čerstvou akvizíciou je kanadský útočník Brandon Mashinter. Aj keď ho mnohí vnímajú iba ako bitkára, Poprad si ho upísal hlavne pre jeho útočné schopnosti.

32-ročný rodák z Bradfordu sa do veľkého hokeja dostal cez ontárijskú súťaž. „Juniorská liga OHL a finále proti Spokane patrí k mojim vrcholom kariéry. Memorial cup nám vtedy nevyšiel,“ povedal na začiatok rozhovoru o svojej juniorskej kariére.

Jeho spoluhráčmi boli aj súčasní hráči NHL ako Nazem Kadri či Mikkel Boedker. Ako priznáva, už nie je s nimi v kontakte: „S Boedkerom som ešte hral, keď sme boli súčasťou organizácie v San Jose. Odvtedy sme sa iba párkrát minuli, ale nebol čas sa porozprávať.“

V NHL odohral Mashinter 64 zápasov v základnej časti. Ten prvý má doteraz pred očami. „Povolali ma na zápas proti Minnesote, ktorý sa hral na ich ľade. Celý deň som myslel iba nato, že sa mi splnil sen o NHL. Bolo to veľmi vzrušujúce vybehnúť na ľad a hrať,“ zaspomínal na svoj veľký deň.

Počas kariéry si zahral v spoločnom tíme aj so Slovákmi. „Zo Slovákov si spomínam na Mareka Viedenského, a tiež na Mariána Hossu. Ten sa stal legendou. Ale určite som si v nižších ligách zahral s viacerými, ale v rýchlosti si na všetkých nespomeniem,“ povzdychol si Brandon.

V Poprade sa opäť stretol so svojim dobrým kamarátom Jamesom Livingstonom. „Vždy je fajn stretnúť bývalých spoluhráčov v novom tíme. S Livim som býval, keď sme pôsobili vo Worcestri. Poznáme sa veľmi dobre, a aj naše domovy nie sú v Kanade ďaleko od seba,“ povedal.

Počas sezóny 2018/19 prišiel zlom a rozhodnutie opustiť Severnú Ameriku. „Mám rád cestovanie a chcem navštíviť nové miesta a krajiny. Rovnako som chcel vyskúšať európsky hokej. Dostal som ponuku od Ingolstadtu, tak som šiel do Nemecka. Nemecko je skvelá krajina a aj hokej sa tam hral na vysokej úrovni. Mal som pocit, že sa tam hral aj lepší ako v AHL,“ povedal o svojom prvom európskom angažmáne.

Počas aktuálneho obdobia je veľa hokejistov bez práce. Dlho stál aj Mashinter, preto ho popradský skauting potešil. „Ozval sa mi môj agent, že je o mňa záujem. Pozrel som sa na tím a videl som, že má tie najvyššie ambície. Ako každý, aj ja chcem vyhrávať, preto to bola ľahká voľba.“

Kanaďan má za sebou viacero pästných súbojov. Stretol sa aj s aktuálnym michalovským kapitánom, keď pôsobil v AHL. „Na bitku s Vladimírom Mihálikom si dobre pamätám. Je to obrovský chlap. Zomlelo sa to vtedy rýchlo a trvalo to asi desať sekúnd. Bola to však férová bitka. Nie je dôvod na novú bitku, jedine ak ma veľmi nahnevá,“ dodal na záver s veľkým úsmevom.