Peter Bjaločník pomohol seniorovi, spravil mu nákup a doručil až domov
28. apríla 2020
Kamzíci v netradičných ligách – Peter Gápa (Veľká Británia)
30. apríla 2020

Na slovíčko s riaditeľom klubu: Stav kádra

Prebiehajúca pandémia vyvoláva stále viacero otáznikov nad fungovaním viacerých organizácií. Rovnaké problémy trápia aj hokejové kluby, ktoré by za iných okolností skladali mužstvá a v najbližších dňoch začali letnú prípravu. Situáciu v tíme Kamzíkov nám objasnil predseda predstavenstva Ľudovít Jurinyi.

Klub začal premýšľať nad novým ročníkom v predstihu. V čase, keď sa schyľovalo k debatám s hráčmi, pribrzdil skladbu kádra šíriaci sa vírus. „Stihli sme sa dohodnúť s jedným odchovancom a na jedného si uplatniť opciu. V priebehu ročníka sme sa predbežne dohodli s niekoľkými legionármi,“ objasnil riaditeľ HK Poprad.

Budúcnosť bude závisieť od očakávaných príjmov. Momentálne je prioritou dohadovanie sponzorských zmlúv a vyrovnanie záväzkov. „Čakáme doplatenie plnenia z Pro Hokeja a verím, že kluby získajú pomoc od štátu alebo SZĽH. Ak sa to nepodarí, klub nebude možno schopný naplniť hráčske zmluvy a budeme ich musieť v momentálnej situácii ukončiť,“ otvorene priznal šéf popradského klubu.

Na skladbu kádra a mená si ešte počkáme. „V rámci marketingovej stratégie predstavujeme hráčov prostredníctvom našich kanálov až po podpísaní konkrétnych zmlúv. Všetko ale bude záležať na momentálnej situácii, ktorá vládne nielen v našom športe. Veľa môže zavážiť aj pomoc zo strany fanúšikov napríklad podporou klubu cez transparentný účet.”

Nad letnou prípravou sa pomýšľa zatiaľ len pri mládeži. „Mali sme prvé stretnutie s trénermi a pracujeme s myšlienkou, že hlavní tréneri budú kontaktovať deti, a v priebehu mája sa začnú pripravovať na novú sezónu. Samozrejme na vonkajších športoviskách a v súlade s usmerneniami a opatreniami odobrenými hlavným hygienikom,” prezradil riaditeľ HK Poprad.

Trénerské štáby ešte nie sú známe. K vyriešeniu situácie pomôže podpora od zväzu. „Budúci týždeň dôjde k rozdeleniu a schváleniu trénerov pre nový ročník. Pracovať budú môcť aj vďaka opatreniu na pomoc klubom od SZĽH, ktorý prispeje na mládež,” uzavrel Jurinyi.

Facebook komentáre