Predstavujeme mužstvá Tatranského pohára: Dukla Michalovce
31. augusta 2020
Otvárací duel turnaja úspešný pre Michalovce
1. septembra 2020

Na slovíčko s riaditeľom: Tatranský pohár

HK Poprad nie je len účastníkom, ale zároveň aj organizátorom Tatranského pohára. Úlohou klubu je každoročne zorganizovať druhý najstarší hokejový turnaj v Európe.

Neisté a meniace sa podmienky, pravidlá a reštrikcie. Aj to sa spája s predsezónnym obdobím hokejových klubov. „Teším sa, že aj za týchto ťažkých podmienok, ktoré sú pre šport nastavené, sme dokázali pripraviť Tatranský pohár a neprerušili sme niť. Mrzí ma však, že diváci si nebudú môcť atraktívne zápasy vychutnať priamo na tribúnach. Musíme však rešpektovať opatrenia. Verím, že do začiatku sezóny sa situácia ustáli a v hľadisku sa budeme môcť tešiť z hokeja,“ okomentoval aktuálny stav Ľudovít Jurinyi.

Príprava Tatranského pohára trvá niekoľko mesiacov. Nezaobišla by sa bez podpory viacerých partnerov. „Tento turnaj by sa neuskutočnil bez pomoci partnerov. Medzi hlavných patrí Prešovský samosprávny kraj. Ďakujem pánovi Majerskému a celej kancelárii predsedu PSK, že si vypočuli našu prosbu. Na organizáciu turnaja nám poskytli finančnú pomoc, čo si veľmi vážim. Poďakovanie patrí aj spoločnosti SynotTIP a v neposlednom rade spoločnosti Kaufland, ktorá nám poskytla taktiež finančnú pomoc. Časť z nej bola použitá na testovanie popradských hokejistov, čím spoločnosť zdôraznila svoje hodnoty postavené na pomoci a zabezpečení verejného zdravia,“ otvorene priznal finančnú podporu.

„Taktiež by som chcel poďakovať spoločnosti Interier Tatry, ktorá nám pred turnajom vydezinfikovala všetky šatne, v ktorých budú účastníci turnaja. Samozrejme poďakovanie patrí všetkým partnerom, ktorí nás podporujú aj v iných formách a v neposlednom rade aj tým, ktorí nás podporia počas sezóny,“ úprimne adresoval slová vďaky šéf popradského klubu.

Facebook komentáre