Na slovíčko s trénerom: Jozef Skokan

Skúsený tréner sa vracia do A-tímu Popradu, naposledy v ňom pôsobil v sezóne 2008/09.

Nového asistenta telefonát od vedenia trošku zaskočil. „Najprv by som chcel poďakovať Petrovi Mikulovi, za ten kus práce, čo tu odviedol. Veľmi dobre sa s ním spolupracovalo, keď som viedol juniorský tím. Dokázali sme do áčka zabudovať veľa mladých hráčov, možno aj najviac z celej extraligy za ten čas. V nedeľu ráno som mal telefonát z vedenia, že potrebujú pomoc na striedačke a či by som bol ochotný to prijať. Tak som si to nechal prejsť hlavou a nakoniec som sa rozhodol tímu pomôcť,“ povedal dlhoročný tréner popradskej mládeže na úvod rozhovoru.

Noví asistenti viedli tréningy do príchodu nového kouča a tie boli veľmi intenzívne a pána Skokana sa nedalo na nich prehliadnuť a nepočuť. „S novým trénerom sme si zatiaľ neprebrali, kto čo bude robiť na striedačke počas zápasov, máme ešte nato čas do prvého zápasu. Čo sa týka tréningov, tak odkedy je tu nový tréner, tak si pred tréningovou jednotkou preberieme čo budeme s hráčmi robiť a kto bude sa čomu venovať,“ vyjadril sa o začínajúcej spolupráci s kanadským koučom.

Síce má Poprad odohrané o dva zápasy menej ako väčšina jeho konkurentov, šesťzápasová šnúra prehier ho však poslala z druhého miesta na deviate. Ambície sú teda jasné: „Najprv musíme pozdvihnúť hráčov, aby si začali viac veriť, je v nich viac, ako ukázali. Pôjdeme od zápasu k zápasu a verím, že hra a výsledky budú len a len lepšie a nakoniec uvidíme na konci, ako sa to celé vykryštalizovalo. Z nového systému máme za sebou zatiaľ úvodné cvičenia, tak tiež sme zvedaví, ako to hráči prijmú a prenesú do zápasov,“ dodal na záver rozhovoru.