Na úvod prípravy vysoké víťazstvo nad Liptovským Mikulášom

Popradskí hokejisti úspešne vstúpili do prípravy na nadchádzajúci ročník novej sezóny slovenskej najvyššej súťaže.

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 13:2 (3:0, 4:1, 6:1)

Góly: 3. Česánek (Matej Paločko), 9. Preisinger, 17. Haščák (Drgoň, Svitana), 26. Skokan (Dalhuisen), 27. Šotek (Preisinger, Česánek), 28. Jevoš, 37. Zagrapan (Svitana), 44. Bjalončík, 50. Vandas (Dalhuisen, Zagrapan), 54. Haščák (Svitana, Skokan), 55. Lušňák (Zagrapan, Vandas), 57. Romaňák (Skokan, Haščák), 58. Brejčák (Matúš Paločko) – 22. Lištiak (Ró. Huna), 49. Piatka

HK Poprad: Vošvrda (Rychlík) – Ulrych, Drgoň, Dalhuisen, Brejčák, Kramár, Müller, Česánek, Romaňák, Božoň, Hodorovič – Haščák, Skokan, P. Svitana – Valigura, Zagrapan, Vandas – Lušňák, Preisinger, Matúš Paločko – Matej Paločko, Bjalončík, Mešár – Dzivjak, Jevoš, Šotek

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (27. Bábik) – Petran (A), Kurali, Nemec, Droppa, Mezovský, Bača, Duran, Trška – Ri. Huna, Ró. Huna, Ru. Huna (C) – Lištiak, Piatka (A), Uhrík – Toma, Minárik, Hamráček – Michalík, Bečka, Uram

Vylúčenia: 5:0

Rozhodcovia: Orolin – Stanzel, Šoltés

Diváci: 833

Kamzíci začali zápas s Liptovským Mikulášom z ostra, keď už v tretej minúte sa gólom prezentoval obranca Česánek. Popradčania kontrolovali priebeh zápasu a v prvej tretine sa strelecky presadili ešte Preisinger a svoj prvý gól po návrate do Popradu si pripísal navrátilec Marcel Haščák.

Úvod druhej tretiny zastihol lepšie Liptákov, kedy šikovným zakončením sa presadil útočník Lištiak. Kontrolu nad zápasom prevzali opäť Kamzíci a postupnými gólmi ďalšieho navrátilca, Dávida Skokana a mladučkého, stále len šestnásťročného debutanta medzi seniormi, Alexa Šoteka zvýšili na 5:1. Do streleckej listiny sa zapísal ďalší z kategórie juniorov, keď šikovným zakončením medzi nohy striedajúceho Babíka sa presadil Adam Jevoš. Druhú tretinu zakončil pohotovým zakončením Marek Zagrapan.

Tretia tretina zmeny v hre nepriniesla, no naopak priniesla opäť zmenu skóre, postupne náskok Kamzíkov zvýšil Bjalončík. Chybná rozohrávka Vošvrdu spôsobila zníženie Liptákov, kedy od modrej strieľal Piatka. Do konca zápasu ostávalo vyše 10 minút, no stále motivovaní Kamzíci pridávali góly do siete Liptovského Mikuláša. Do streleckej listiny sa zapísali aj Vandas a desiatym gólom v sieti susedov spod Tatier sa stala švihovka Marcela Haščáka. Náskok sa ďalej zvyšoval a premiérovým gólom v popradskom drese sa fanúšikom uviedol Lušňák. Mladíci predviedli svoju dravosť a nebojácnosť opäť, keď už na 12:2 zvyšoval spred bránky obranca Romaňák. Zápas zakončila šikovná strela obrancu Brejčáka a Popradčania sa tak mohli tešiť z vysokého víťazstva nad Liptovským Mikulášom. Odveta je naplánovaná o týždeň o 18:00.